آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد

آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد

ثبت ستاره !

آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد : همان‌طور که می‌دانید وقتی زنی باردار می‌شود، باید به سلامت و تمیزی پوست و موی بدن خود اهمیت زیادی قائل شود. بسیاری از زنان، مخصوصا در ماه‌های آخر دوران بارداری اهمیت خاصی به این موضوع می‌دهند، زیرا پوست مادران در این دوره، درخشش قبلی خود را از دست می‌دهد. البته آنچه که ممکن است بیشتر زنان حامله را متوجه خود کند، افزایش قابل‌ملاحظه رشد موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن است. بسیاری از تغییرات دوران بارداری برای مادران، راضی‌کننده و هیجان‌انگیز است، اما رشد بیش از حد موهای زائد برای هر خانم جوانی آزاردهنده می‌باشد. به همین دلیل، زنان باردار سوالات زیادی در مورد کرم‌های موبر (از قبیل چگونگی استفاده از کرم‌های موبر در دوران بارداری) دارند، زیرا عوارض آن بر روی سلامت جنین درون رحم بسیار مهم است. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که داشتن دانش کافی در مورد این موضوع برای همه زنان جوان ضروری است .

آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد

آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد

از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از کرم موبر در دوران بارداری

همانطور که گفته شد با شروع دوران حاملگی زنان و بروز تغییرات هورمونی در بدن این افراد، رشد موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن آن‌ها افزایش می‌یابد. البته، لازم است به عنوان یک خانم جوان و بی‌تجربه به خاطر داشته باشید که مشکل افزایش رشد مو بعد از گذشت ۶ ماه از زمان تولد نوزاد، خود به خود از بین می‌رود. اگر دوست دارید به عنوان یک زن حامله از کرم‌های موبر برای از بین بردن موهای زائد بدن خود در دوران بارداری استفاده کنید .

مطالعه کنید :  مواد غذایی که به پسر شدن جنین کمک می کند

نکات ایمنی مرتبط با کرم های موبر

در مرحله نخست، هنگام استفاده از کرم‌های موبر مقدار کمی از آن را بر روی ناحیه کوچکی از پوست خود استفاده کرده و به بررسی تحریکات جزئی پوست خود پردازید، زیرا اگر پوست شما حساس باشد، ممکن است بعد از مصرف کرم‌های موبر دچار بثورات جلدی شده و به درمان پزشکی نیاز پیدا کند.
از آن‌جایی که اکثر کرم‌های موبر حاوی مواد شیمیایی فعال بوده و با تجزیه کردن موها، آن‌ها را از روی پوست بدن تمیز می‌کنند، ایمنی استفاده از این کرم‌ها برای زنان باردار تایید نشده است. در واقع، در طول دوران بارداری، هر گونه مواد شیمیایی پس از ورود به پوست، وارد جریان خون مادر شده و از آنجا به بدن جنین منتقل می‌شود.
البته عوارض ناشی از مواد شیمیایی کرم‌های موبر در هنگام استنشاق زنان حامله نیز می‌تواند بسیار خطرناک بوده و مشکلات تنفسی خاصی را برای مادر و کودک درون رحم او ایجاد کند. نتایج مطالعات محققان نشان می‌دهد که در موارد خیلی نادر، ممکن است زن باردار بر اثر استنشاق انواع کرم‌های موبر، دچار واکنش‌های آلرژیکی شود.

بنابراین، اگر به عنوان یک مادر باردار می‌خواهید از مواد شیمیایی دور بوده و فرزند درون رحم خود را نیز از عوارض این مواد محافظت کنید، بهتر است با افزایش رشد موهای زائد خود در دوران بارداری کنار بیایید. البته فراموش نکنید که روش‌های دیگر مانند اپیلینگ، اپیلاسیون و تراشیدن مو، گزینه‌های ایمنی برای از بین بردن موهای زائد بدن زنان در دوران بارداری هستند که شما می‌توانید امتحان کنید.

مطالعه کنید :  معاینه های قبل از بارداری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *