درمان ریزش مو در مردان

ثبت ستاره !

توقف و درمان ریزش مو در مردان با بکارگیری روش های درمانی صحیح می تواند متوقف گردد : ریزش مو برای مردان یک مساله بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده است و اغلب افراد زمانی که دچار ریزش مو می شوند و کاهش روز افزون موهای خود را نظاره گر هستند دچار نوعی حس افسردگی می گردند. بسیاری از مردان زمانی که با چنین مشکلی مواجه می شوند سعی می کنند کم شدن موهای خود را با بر سر گذاشتن کلاه از دیگران مخفی نمایند و این کلاه تمام طول عمر آنها هر کجا که می روند همراه آنها خواهد بود.

توقف ریزش مو در مردان

شاید تصور کنید که ما نمی توانیم این مشکل را به خوبی درک کنیم زیرا ما به این مشکل دچار نشده ایم و تنها از موضع قدرت درباره آن صحبت می کنیم، اما باید به شما بگویم که من خودم به این مشکل دچار بوده ام و آن را از نزدیک لمس نموده ام. اما پس از آن یادگرفته ام که چگونه با استفاده از روش های پزشکی صحیح و منطقی پروسه آزاردهنده ریزش مو خود را متوقف کنم و عوارض آن را جبران نمایم.در ادامه مقاله در مورد کاشت مو و پیوند مو نیز توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

ما در این گروه به صدها نفر کمک نموده ایم تا مشکل ریزش موی خود را حل نمایند و موهای طبیعی خود را مجددا به دست آورند. برخی از کسانی که با کمک ما توانسته اند مشکل ریزش موی خود را حل نمایند هم اکنون جزو همکاران ما هستند و برای کمک به حل مشکل ریزش موی دیگران تلاش می نمایند و دیگران را از تجربیات خود در این زمینه بهره مند می نمایند. شما نیز می توانید با پیوستن به جامعه آنلاین ما با این افراد ارتباط بر قرار نمایید و از تجربیات آنها در این زمینه بهره مند گردید.

فهرست مطالب

مطالعه کنید :  مراقبت های بعد از کاشت مو

درمان ریزش مو , توقف ریزش مو امکان پذیر است

در دهه ی گذشته روش های درمانی ریزش مو پیشرفت بسیاری یافته اند، امروزه بسیاری از دارو ها مثل پروپشیا (Propecia) و راگینی (Rogaine) می توانند ریزش مو را کند نموده و یا آن را برای همیشه متوقف نمایند. علاوه بر این روش های متعدد پیوند مو ایجاد شده اند که می توانند موهای از بین رفته افراد را جبران سازی نمایند. امروزه علم پیوند و کاشت مو به حدی پیشرفت نموده که بسیاری از کلینیک های کاشت مو می توانند موهایی بسیار طبیعی و کاملا مشابه با موهای اصلی افراد را برای کسانی که به ریزش مو و طاسی دچار شده اند، ایجاد نمایند. برخی از انواع روش های کاشت مو به حدی ظریف و طبیعی هستند که حتی کسانی که خودشان در این زمینه فعالیت دارند نیز نمی توانند با دیدن یک فرد تشخیص دهند که موهای او طبیعی است یا کاشته شده می باشد.

دانستن مطالبی در رابطه با روش های درمان ریزش مو می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

پیش از هر کاری برای متوقف نمودن ریزش موها باید عامل ریزش موی خود را شناسایی نمایید.

برای آنکه بتوانید بر ریزش موهای خود فائق بیایید باید ابتدا دلیل و عامل اصلی ریزش موی خود را بیابید. سپس می توانید اشکالی که موجب ریزش موهای شما می گردد را برطرف نمایید و به الطبع ریزش موهای خود را متوقف کنید.

عمده مردانی که به مشکل ریزش مو دچار می شوند (بالغ بر ۹۵ در صد) مشکل ریزش موی آنها ژنتیکی می باشد و هیچ ربطی به نوع شامپویی که استفاده می کنند و یا مواد شیمیایی که برای حالت دادن موهای خود به کار می گیرند و همچنین عموامل دیگری مثل بر سر گذاشتن کلاه های تنگ و شانه کشیدن موها ندارد.

مطالعه کنید :  مراقبت های بعد از عمل کاشت مو

ریزش مو در اثر مشکلات ژنتیکی را می توان با روش های درمانی صحیح و کارامد مثل استفاده از پروپشیا و یا جراحی ترمیم مو جبران سازی نمود.

ریزش مو چگونه رخ می دهد؟

ریزش مو و طاسی عموما در اثر تعامل برخی هورمون ها با فولیکول های مو و آسیب رسیدن به فولیکول هایی که نسبت به هورمون ها آسیب پذیر هستند، به وجود می آید.

مردانی که موهای نازک تری دارند یا موهای آنها به مرور زمان رو به نازک تر شدن می رود، فولیکول های آنها در نواحی بالایی سر به صورت ژنتیکی آسیب پذیر تر می باشند. با مرور زمان این فولیکول های آسیب پذیر بالای سر با هورمون های DHT وارد کنش و واکنش هایی می گردند. این هورمون ها با سایت های گیرنده فولیکول های آسیب پذیر تر ارتباط بر قرار می نمایند و در طول زمان موجب کاهش وزن موهای افراد و ضعیف شدن فولیکول ها می گردند. این پروسه به مرور زمان موجب می شود که فولیکول ها سلامتی خود را از دست بدهند و لذا توانایی رشد آنها از بین می رود و به مرور زمان موجب ضعیف و نازک شدن موها و پس از آن ریزش موهای افراد و طاسی در نواحی خاصی از سر افراد شوند. این پروسه به ریزش موی مردان در اثر هورمون های مردانه مشهور می باشد.

چگونه می توان پروسه ریزش مو را متوقف نمود و موهای از بین رفته را جبران سازی نمود؟

داروهای ریزش مو مثل پروپشیا تولید هورمون های DHT در بدن مردان را کنترل می کنند و می توانند در کاهش ریزش مو موثر باشند. زمانی که میزان هورمون های DHT که می تواند بر روی فولیکول های موی مردان اثر مخرب داشته باشند، در بدن فرد کاهش یابد، سرعت ریزش مو می تواند کاهش یابد و یا ریزش مو به طور کلی متوقف گردد. البته داروی پروپشیا تنها می تواند توسط یک پزشک برای شما تجویز گردد و استفاده آن بدون مشورت با پزشک می تواند برای سلامتی شما زیان بار باشد. شما می توانید با مراجعه به یک پزشک و در خواست بررسی میران هورمون های بدن خود دریابید که آیا پروپشیا می تواند برای شما مفید باشد یا خیر.

مطالعه کنید :  مزوتراپی مو چیست؟ , هزینه و قیمت مزوتراپی مو

عمل های جراحی ترمیم مو بدین صورت می باشند که پزشک با انتقال دادن فولیکول های مقاوم مو از نواحی بانک موی فرد که دارای موهای مقاوم تر بوده و معمولا در پشت سر قرار دارد، به بخش هایی از سر که موهای آنها از بین رفته است و جایگذاری این فولیکول ها در مناطق طاسی سر، سعی در جبران سازی طاسی می نماید. البته در برخی موارد کاشت مو پس از درمان و کنترل میزان هورمون های DHT در بدن انجام می شود تا فولیکول های موهایی که به جلوی سر انتقال داده می شوند مجددا با هورمون ها در گیر نشوند و بتوانند برای تمام طول عمر فرد بر سر جای خود ثابت باقی بمانند و رشد داشته باشند.

تاثیرات ریزش مو تنها محدود به از دست رفتن زیبایی نمی باشد

یک محقق در سال ۱۹۹۲ از دانشگاه نورفولک در ویرجینیا، تحقیقاتی بر روی ۱۴۵ مرد طاس انجام داد و متوجه شد که ۸۴% از آنها به چاقی و افسردگی مبتلا هستند.

بر طبق مقاله ای که در سال ۱۹۹۵ در ژورنال “British Journal of Psychology,” منتشر گردید، بررسی های آماری ثابت کرده اند که مردانی که به طاسی دچار هستند سطح اعتماد به نفس پایین تری دارند و نسبت به کسانی که با آنها همسن هستند، کمتر اجتماعی می باشند و بیشتر آنها از افسردگی رنج می برند و در زندگی زناشویی خود نیز نسبت به مردان دیگر کمتر موفق می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *