راهنمای بسته بندی وسایل و انتخاب وسیله نقلیه در زمان اسباب کشی

راهنمای بسته بندی وسایل

در اسباب کشی یکی از اصلی ترین مسائلی که وجود دارد برنامه ریزی است که سبب می شود تا اسباب کشی اسان اجرا شود. در صورتی که بسته بندی وسایل را نتوانید به صورت صحیحی انجام بدهید، زمانی که به مکان جدیدی وارد می شوید طبیعی است که باز کردن بسته بندی ها هم آسان انجام گردد.
در این پست شما می توانید چگونگی کار با شرکتهای باربری و همچنین وسیله نقلیه در اسباب کشی را مطالعه کنید با ما در ادامه مطلب همراه شوید….

شرکتهای باربری و اتوبار

بیشتر شرکت های اسباب کشی و باربری خود دارای کارگر هستند و معمولا برای جابه جایی وسایل خانه ۲ کارگر و یک نفر راننده را در نظر می گیرند.
نکته) وقتی وسایل را در جعبه بسته بندی میکنید دقت کنید که وسایل مرتبط با هر اتاق را که درون جعبه ی با عنوان همان اتاق در نظر گرفته اید، درهمان اتاق بگذارید. اینگونه وسایل مرتبط در کنار یکدیگر خواهند بود و همچنین کار باربری نیز راحت تر می شود. همچنین برای باز کردن بسته ها نیز کارتان ساده تر می شود و دیگر دچار سردرگمی نخواهید شد.
در کلیه مراحل اسباب کشی باید مواظب وسایل خود باشید. سایده شدن اشیاء درون جعبه به یکدیگر سبب می شود تا وسایل شما آسیب ببیند. شما باید تک تک وسایل تان را با پلاستیک حباب دار یا کاغذ کفش و روزنامه بسته بندی کرده و بپوشایند چون اگر حمل با کامیون صورت بگیرد ممکن است در جاده به وسایل شما اسیب های جدی وارد شود. متاسفانه این روزها خیابان ها چاله چوله های زیادی دارند که کار را برای ما سخت تر کرده است.
بسته ها را درست برچسب بزنید
بسته بندی جعبه ها و برچسب زدن صحیح آن ها از نکاتی است که بارها به آن اشاره کرده ایم. شما باید بتوانید جعبه ها را مدیریت کنید به این صورت که روی آن ها با ماژیک یا برچسب به صورت کوتاه بنوسید که چه چیزی درون جعبه است. مثلا روی جعبه ی که وسایل تحریرتان قرار دارد بنویسید : وسایل تحریر میز .
جعبه های را که قرار است به جای خاصی انتقال داده شوند را در کنار یکدیگر بگذارید یا اینکه به وسیله طناب مخصوص به یکدیگر وصل کنید. اینگونه وسایل به احتمال زیاد در زمان حمل با یکدیگر حمل خواهند شد.
از دیگر نکاتی که نباید از آن غافل شوید استفاده از تکنولوژی است. دقت کنید اپلکیشن های زیادی در رابطه با این مورد وجود دارد. مخصوصا بسته بندی در  اپ استور وجود دارد که به شما کمک می کند تا برنامه ریزی صحیحی داشته باشید. حتما این اپلیکیشن ها را دانلود کنید و از آن ها استفاده نمایید.
چگونه وسایل را در کامیون بچینیم؟
۱)حتما پیش از کاری انجام شود باید از میزان کالاهای که دارید و همچنین ظرفیت وسیله نقلیه مطلع شوید. اگر مطمئن نیستید که سایز اتومبیل با میزان وسایل همخوانی دارد یا خیر می توانید وسیله ی نقلیه بزرگ تری را انتخاب کنید یا اینکه برای انتقال وسایل ۲ بار از اتومبیل استفاده کنید.
۲) حتما لیست کالاهای را که می خواهید آن را حمل نمایید تهیه کنید. سپس به ترتیب آن ها را در خاور بچینید.
۳)حتما ترتیب چیدمان وسایل را بدانید. برای شروع وسایل بزرگ تر را در انتهای بار قرار بدهید. وسایل مثل مبله ،سرویس آشپزخانه، سرویس خواب ، یخچال و…. را از اول قرار بدهید و سپس به سراغ سنگینترها و بزرگترها بروید و آن ها را در کامیون بگذارید.
۴)بسته بندی وسایل را باید مطمئن و محکم انجام داده باشید تا در زمان حرکت و جابه جایی این وسایل تکان نخورند و آسیبی به وسایل شما وارد نگردد.
۵)پیشنهاد می شود که حتما شرکتی را انتخاب نمایید که قابل اطمینان باشد و همچنین پیش از اقدام هر گونه عملی به صورت دقیق در مورد شرکت بررسی های لازم را انجام بدهید و در مورد حمل اثاثیه و تمامی شرایط اطلاعات لازم را بدست بیاورید.
نکته) حتما پیش از اینکه بخواهید اقدامی برای اسباب کشی انجام بدهید، هر فرد خانه را مسئولیت یک قسمت کنید. در خانه ی جدید نیز مسئولیت ها را تقسیم بندی کنید. مثلا از بچه هایتان بخواهید تا خودشان اتاق شان را اماده کنند و وسایل شان را بچینند.
در زمان چیدمان دقت داشته باشید که هیچ گاه بدون مشخص کردن جای وسایل، جعبه ها را باز نکنید. با این کار تنها موجب می شوید که شلوغی ها زیاد شود و خودتان دچار سردرگمی می شوید.
نکته) بهتر است پیش از هر چیزی سریعا لباس های خود را در کمد و کشوها قرار بدهید تا از چروک شدن آن ها جلوگیری کنید.

مطالعه کنید :  روش های کاهش استرس در اثاث کشی و باربری
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید