راهکارهای برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی محل جدید در اسباب کشی

راهکارهای برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی

اگر شما هم اسباب کشی را تجربه کرده باشید ،شاید با بودی بد سرویس بهداشتی پس از اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل روبرو شده اید. البته دلیل این بدبوی استفاده نکردن از سرویس بهداشتی برای مدتی بوده و همچنین به دلیل خشکی آن رخ میدهد چون باکتری ها فعالیت می کنند و فساد به وجود می آورند و در نهایت بوی بد و زننده ی را ایجاد می نمایند. پس اگر شما هم به فکر بردن این بوی بد هستید در ادامه مطلب با ما همراه شوید…

۱)جوش شیرین

اولین کاری که می توانید انجام بدهید استفاده از جوش شیرین است. به این صورت که جوش شیرین را با سرکه ترکیب نمایید و سپس درون کاسه سرویس بهداشتی بریزید و برای ۲۴ ساعت در سرویس را ببندید تا بوی بد از بین برود.
راهکار دیگری در استفاده از جوش شیرین وجود دارد به این صورت که یک لیوان نمک و یک لیوان جوش شیرین را در یک کتری آب جوش بریزید و در فاضلاب بریزید و اجازه بدهید برای بیست و چهار ساعت در چاه بماند. تا بوی بد کاملا از بین برود.

۲)آهک

یک کیلو آهک تهیه کنید و آن را در ۱۰ لیتر آب بریزید و به خوبی ترکیب نمایید و از صافی رد کرده تا صاف گردد سپس محلولی را که به دست می آید در فاضلاب بریزید.

مطالعه کنید :  مطالبی که باید در زمان اسباب کشی به آن ها دقت کنیم

۳)چوب کبریت

چند عدد چوب کبریت را در محیط سرویس بهداشتی روشن نمایید و خاموش کنید تا دود متساعد شود. این دود در واقع حاصل احتراق گوگرد بوده و می تواند بوی نامطبوع را به خود جذب نماید و سپس از بین ببرد.

۴)اسپری

اسپری های مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید آن ها را با اسانس های متفاوت خریداری نمایید. استفاده از اسپری ها سبب خنثی شدن بو می گردد و اگر می خواهید نتیجه ی خوبی بدست بیاورید باید تا چند روز از آن ها استفاده کنید.

چگونه خوشبو کننده خانگی بسازیم؟

برخی از افراد خودشان تمایل دارند که در خانه خوشبو کننده بسازند به همین جهت می توانید از روش زیر استفاده نمایید:

۱)برای شروع دو قاشق چایی خوری جوش شیرین را تهیه کرده و سپس به خوبی در دو پیمانه آب ترکیب نمایید و درون اسپری بریزید. این مایع را می توانید درون منزل تان اسپری نمایید تا بوی بد موجود به صورت کلی از بین برود.
۲)یکی دیگر از روش های که شما می توانید در چنین شرایطی استفاده کنید ، بکار گیری گرما است. شما می توانید یک یا دو قطره از عطر یا اسپری که مورد علاقه تان است را روی حباب لامپ چراغ اتاق وقتی که خاموش است، اسپری نمایید. وقتی چراغ را روشن می کنید گرمای آن سبب می شود که عطر در فضای اتاق بپیچد.
۳)یک کاسه اب اماده کنید و مقدار اندکی وانیل درون آن بریزید و سپس روی شعله اجاق گاز بگذارید تا بجوشد. با جوشیدن وانیل، عطر آن در فضا می پیچد.
۴)از عطر مرکبات نیز می توانید استفاده کنید. به این صورت که پوست مرکباتی مثل لیموترش، پرتقال، نارنگی و… را بسوزانید تا رایحه خوش آن در فضای خانه تان پخش گردد.

مطالعه کنید :  هزینه اسباب کشی به خانه ی جدید چقدر است ؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید