روش های کاهش استرس در اثاث کشی و باربری

0
48

اسباب کشی یکی از کارهای می باشد که شاید هر کدام از شما با شنیدن نام آن دچار استرس و نگرانی های شوید. ولی دقت داشته باشید که راهکارهای وجود دارد که موجب می شود در اثاث کشی استرس را کنترل نمایید. در ادامه روشهای برای مدیریت استرس در زمان اسباب کشی به شما معرفی شده است تا بتوانید بدون اینکه نگرانی داشته باشید از قبل وسایل خود را جمع کنید و بسته بندی اثاثیه را انجام داده و به محل جدیدتان منتقل نمایید. با آربی بار همراه شوید….
۱)گام اول: پاکسازی کنید
بهتر است بدانید که بهم ریختگی ها موجب می شود تا شما استرس بیشتری داشته باشید. پیش از اینکه بخواهید بسته بندی را آغاز نمایید بهتر است هر وسیله ی را که سبب اشغال شدن فضای کمدتان می شود را دور بریزید. مثلا اگر لباس های سالم و قدیمی دارید که دیگر نیازی به آن ندارید بهتر است به مرکزهای خیریه اهدا نمایید. روشهای مختلفی برای خلاص شدن از وسایل اضافی وجود دارد که می توان به فروش آن ها، دور ریختن وسایل و اهدای وسایل قدیمی اما سالم اشاره کرد.
عملیات پاک سازی از مرحله های مهم در اسباب کشی به شمار می رود که سبب می شود استرس های کاسته شود و شما هم با خیال راحت به مابقی کارهایتان برسید.
۲)گام دوم : خالی کردن وقت
اگر می خواهید اضطراب های که از بسته بندی و اثاث کشی به وجود می آید را از بین ببرید بهتر است یک زمان را به این امر اختصاص بدهید و پس از آن بر روی مرحله های دیگر تمرکز نمایید. اگر کودکی در خانه دارید بهتر است به دوستان یا اقوام نزدیک تان بسپارید که آن ها را برای مدتی نگهداری کنند و همچنین برای آخر هفته سعی کنید از محل کارتان مرخصی بگیرید تا کاملا وقت شما ازاد شود.
هر چه شما بتوانید بر روی فرآیند بسته بندی اثاث کشی تمرکز زیادتری را داشته باشید می توانید با راندمان زیادتری اینکار را انجام بدهید و نگرانی های بی مورد را از خودتان دور نمایید.
۳)گام سوم : برای خودتان جعبه تهیه نمایید
سعی کنید از هفته های قبل برای خودتان جعبه و روزنامه باطله تهیه کنید تا مجبور نباشید که در روزهای اخر به فکر جمع کردن کارتن و جعبه باشید. از دوستان خود بخواهید در وصورت داشتن جعبه های اضافی و خالی آن ها را به شما قرض بدهند. یا می توانید از سوپرمارکت های که در اطراف منزل تان هستند این کارتنها را تهیه نمایید. تهیه کردن جعبه سبب می شود شما برای اثاث کشی احساس امادگی زیادتری را داشته باشید و نگران این نباشید که در زمان بسته بندی و در روز باربری جعبه های کافی در اختیار ندارید.
۴)گام چهارم : برنامه ریزی نمایید
هیچ وقت ، هیچکاری را بدون برنامه شروع نکنید حتی برای بسته بندی اثاث خودتان نیز یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید. از موثرترین روشها این می باشد که اتاق به اتاق اینکار را انجام بدهید. مثلا تمام لوازم اتاق پذیرایی را جمع کنید بعد به سراغ اتاق خواب بروید.
هر کدام از افراد خانواده باید برای خود یک کوله پشتی یا کیف داشته باشند و در آن وسایل ضروری شان را قرار بدهند مثل حوله ،لباس زیر و…
زمانی که این کار را انجام بدهید دیگر نیازی نیست که پس از رسیدن به محیط جدیدتان نگرانی بابت پیدا کردن لوازم ضروری تان داشته باشید. بعد از اینکه لوازم ضروری را در یک کیف گذاشته اید می توانید دیگر وسایل را در جعبه بگذارید.
وقتی هر وسیله ی را به صورت واضح در جعبه گذاشتید برچسب گذاری نمایید و همین شیوه را برای دیگر اتاق ها انجام بدهید.
۵)گام پنجم : محافظت از لوازم با ارزش
مطمئن باشید که اگر به خوبی جای وسایل با ارزش خود را ندانید قطعا دچار استرس و نگرانی می شوید. عموما استرس های که از پیدا نکردن وسایل با ارزش مثل حلقه، سندهای املاک و…. رخ میدهد بیشتر از دیگر جنبه های روند اثاث کشی سبب تحت تاثیر قرار دادن شما می شود و شما را مضطرب می کند.
سعی کنید در یک محل امن لوازم با ارزش را قرار بدهید. به همین منظور از کیف های کمری که به دور کمر قفل می شوند و فضای مناسبی دارند استفاده نمایید با اینکه به صندوق امانات بانک بسپارید.
در پایان به شما توصیه می کنیم که یک بازه زمانی را برای خود مشخص کنید تا وسایل تان را جا به جا نمایید. هیچ کاری را به دقیقه نود اختصاص ندهید تا دچار اضطراب و استرس شوید.