سوالات متداول در رابطه با کاشت مو , سوالات رایج کاشت مو  : همانطور که می دانید یکی از موارد مهم در زیبایی هر شخصی موی سر است که می تواند در برقراری روابط اجتماعی شما نیز تاثیرات مهمی داشته باشد. موها همیشه باید خوش حالت ، پاکیزه باشند و البته که حجم آنها نیز بسیار مهم است.

سوالات متداول کاشت مو

افراد زیادی هستند که با دست دادن موهایشان همیشه استرس و نگرانی های دارند و مداوم تحت تاثیر حرفهای اطرافیان قرار می گیرند.با توجه به این مشکلات و مسائل ، افرادمیخواهند راهی برای خلاص شدن خود از بی موی و طاسی بدست بیاورند. کاشت مو به عنوان یکی از روش های طبیعی می باشد که برای افراد طاس و کم مو توصیه می شود و در این سال ها تغییرات و تحولات گسترده ی در روش های کاشت مو ایجاد شده و به سختی می توان در یک فرد کاشت مو را تشخیص داد.

سوالات رایج پیرامون کاشت مو

 

 • در کاشت مو به روش های طبیعی مثل (MFIT /FUT/FIT) ، آیا موهای که پیوند داده می شوند طبیعی می باشند و مانند موهای گذشته ریزش نخواهند داشت؟

جواب :

این موها به صورت کاملا دائمی می باشند و تحت هیچ شرایطی بعدها دچار ریزش نمی شوند. معمولا موهای گرفته شده از پشت سر شخص هستند که با ناحیه امن برابر ریزش شناخته شده اند.این موها به علت عدم وجود گیرنده های هورمون DHT دچار ریزش نمی شوند و در مقابل ریزش با الگوی مردانه نیز دارای مقاومت می باشند و به هر جایی که انتقال داده شوند می توانند ویژگی های خودشان را محفوظ بدارند. درواقع یکی از مواردی که موجب ضمانت کاشت موی طبیعی می شود ، دوام دائمی موهای مقاوم در برابر نارسایی های ژنتیکی در پشت سر است.

 • آیا زخم سوراخ ها در محل کاشت موها باقی می ماند؟

جواب :

اصلا سوراخی باقی نمی ماند. امروزه در حیطه کاشت طبیعی مو پیشرفت های زیادی صورت گرفته است و ابزارهای ظریفی به دنیای کاشت مو وارد شده اند که فقط روی پوست شکافی را ایجاد می کنند که افشانه های مو بتواند بیرون بیاید و هیچ اثری باقی نمی ماند و موهای کاشته شده قابل تشخیص نیستند و با دیگر موهای موجود کاملا هم سایزند.

 • در روش MFIT/FIT آیا جایی اسکار ها وسوراخ های برداشت مو باقی خواهد ماند؟

جواب :

خیر جایی باقی نمی ماند. با وجود دستگاههای دقیق ، فرآیندبرداشت به صورت مکانیزه انجام می شود و قطر سوراخ های که ایجاد شده فقط از قطر فولیکول ها کمی بیشتر می باشد که بدون هیچ اثری ترمیم صورت می گیردو حتی اگر فرد موهای پوشش دهنده قسمت برداشت را خیلی کوتاه نماید باز هم هیچ اسکاری مشاهده نمی گردد.

 • آیا بعد از اینکه کاشت مو انجام شد باید در منزل استراحت کرد؟

جواب :

نیازی به استراحت مطلق نمی باشد.

 • آقایان در چه سنی بهتر است برای کاشت اقدام کنند؟

جواب :

بهترین سن برای کاشت بالایی سی سال است و افرادی که زیر سی سال است بهتر است کاشت را انجام ندهند زیرا کاندید مناسبی نخواهند بود و ریزش موی افرادتا سن سی سالگی ادامه داشته است و تا پیش از این الگوی نهایی ریزش مو مشخص نیست.

 • برای کاشت مو به بیهوشی نیاز است؟

جواب :

کاشت مو فرآیندی طولانی است و در زمان عمل نیاز است که وضعیت بیمار تغییراتی داشته باشد و این کار تحت بیهوشی صورت نمی گیرد و تنها بی حسی موضعی کاربرد داشته است.

 • آیا بیمار در زمان کاشت احساس درد دارد؟

جواب :

بیمار در زمان عمل به علت اینکه بی حسی موضعی صورت می گیرد هیچ دردی نخواهد داشت.گاهی بعد از اینکه کاشت مو انجام می شود مسکن های تجویز می شود و این مسکن های آرام بخش موجب می شوند که بیمار دردی را احساس نکند.

 • آیا برای کاشت مو باید همه ی موها کوتاه شوند و یاموها را تراشید؟

جواب :

بله . در تمامی روش های کاشت مو به علت خطر عفونت و سهولت در برداشت نیاز است که موها ماشین گردند و در این زمینه که نیازی به کوتاه کردن مو تبلیغاتی صورت می گیرد که کاملا غیر علمی است و قطعا برای متقاضیان خطرناک است.

 • آیا می توان سبیل ها و ریش های که کاشته می شوند یا تراشید یا اصلاح کرد؟

جوب :

موی که کاشته می شود به صورت کاملا طبیعی بوده و می توان آن را کوتاه کرد و تراشید و قابل اصلاح هستند. این مو مانند گذشته به رشد خود ادامه میدهد و چون موی خودتان است و به ژن شما متعلق است با سیستم ایمنی بدن شما تداخلی ندارد و تحریکی صورت نمی گیرد.

 • آیا می توان موهای که کاشته می شوند را رنگ و فر کرد؟

جواب :

جالب است بدانید این موها مثل دیگر موهای شما هستند و شما تنها در یک ماه اول بعد از کاشت مو نمی توانید آنها را فر یا رنگ کنید. آقایانی که ریش و سبیل کاشته اند باید بدانند که این موها قابل اصلاح و آرایش است.

 • آیا می توان بر روی قسمتی از پوست سر که سوخته است و موی ندارد، کاشت مو را انجام داد؟

جواب :

بله این امکان وجود داد. کاشت مو می تواند روی اسکار سوختگی و یا خراش های عمیقی صورت بگیرد که در قسمت های متفاوت سر و صورت بر اثر زخم به جای مانده اند.