شش اشتباه رایج که موجب سخت تر شدن اسباب کشی می شود

0
62

شش اشتباه رایج که موجب سخت تر شدن اسباب کشی می شود
همه ی ما می دانیم که هر کاری ممکن است برای ما سخت و وقت گیر باشد ولی اگر ما بتوانیم آن را با برنامه ریزی انجام بدهیم قطعا به درست انجام دادن آن کمک کرده ایم. اگر قرار است که شما اسباب کشی را در اینده انجام بدهید نیاز است که برای تسهیل فرآیند اسباب کشی اقداماتی را انجام بدهید.
شرکت باربری  در ادامه این پست ،نکاتی را برای شما بازگو کرده است که سبب بهم ریختگی و پیچیدگی در زمان اسباب کشی می شود و شما با دقت به آن ها می توانید بهترین اسباب کشی بدون دشواری را تجربه کنید.
۱)از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که می تواند در هر اسباب کشی سبب بروز مشکلات شود، نداشتن برنامه ریزی است. همه ی ما وقتی می خواهیم کاری را انجام بدهیم نیاز است که از قبل یک پیش زمینه ذهنی را به وجود بیاوریم.
قرار است که ما به خانه ی جدید خود وسایل را انتقال بدهیم پس بایدحداقل بدانیم که چیدمان آنها چگونه باشد. اگر حتی به این موضوع هم فکر نکرده باشیم عامل اصلی وجود سختی در کارهایمان را به وجود آورده ایم.
۲)وقتی به محل جدید ورود پیدا کردید به آسانی می توانید به جابه جایی وسایل تان بپردازید اما این شرایط در صورتی است که اگر از قبل و پیش از ورود به محل جدید در زمان بسته بندی وسایل ، به صورت صحیح وسایلتان را تفکیک کرده باشید و نیازی نباشد در زمان جابه جایی برای پیدا کردن آن ها وقت بگذارید و برای جدا کردن وسایل بدردبخور از غیرضروری زمانی نگذارید.
۳)به این نکته دقت کنید که شما باید بدانید که چه وسایلی می توانند در جمع و جور کردن وسایل تان در زمان کم تر به شما کمک کنند. یک بخش از اینکار سریع خرید کردن وسایل سازمان دهنده است و همچنین درست استفاده کردن از آنها در اولویت بعدی قرار دارد. مثلا شما فرض کنید که در اولین مرحله جابه جا کردن کشوهای لباس مهم است ولی اگر ندانیم که چگونه درون آن لباس ها را بچینیم قطعا فایده ی نخواهد داشت.
۴) بسیاری از ما وقتی به جابه جایی مشغول هستیم با لباسهای روبرو می شویم که اصلا تا به حال از آن ها استفاده ی نداشته ایم. بهتر است پیش از اینکه بخواهیم به محل جدید برویم این لباس های بدون استفاده را در بسته بندی های جداگانه قرار بدهیم و یا به این موسسه خیریه هدیه کنیم اما اگر برای هیچکس قابل استفاده نیست و بسیاری قدیمی هستند آن ها را دور بریزید تا از شلوغ شدن بی مورد نیز جلوگیری کرده باشید.
۵)یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایج در اسباب کشی این است که همیشه تعدادی از وسایل را در جاهای قرار می دهیم که اصلا جای اصلی آن ها نیست به همین جهت باعث بهم ریختگی و بدتر شدن اوضاع می شویم. ما با اینکار فقط می خواهیم از جابه جا کردن شان خلاص شویم.
۶)شاید بسیاری از افراد در زمان اسباب کشی از شما بپرسند که کمک می خواهید یا نه؟ ولی شما فکر کنید که حضورشان تنها باعث پیچیدگی و شلوغی می شود ولی فراموش نکنید که اگر چند نفر با یکدیگر کار اسباب کشی را انجام بدهید هم به سرعت کمک کرده اید و هم تمامی کارها بر دوش شما به تنهایی نخواهد بود. بهترین کار این است که به هر فردی مسئولیتی بدهید تا او به انجام آن بپردازد.