طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو، تایلند قایقرانی و پیاده‌ روی در کو تارو تائو

طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو، تایلند
قایقرانی و پیاده‌ روی در کو تارو تائو

در استان ساتون در جنوب تایلند یک پارک ملی دریایی به نام کو تاروتائو Ko Tarutao قرار دارد؛ که این پارک در سال ۱۹۷۴ و با عنوان پارک ملی دریایی در ساتون تایلند تاسیس شد. درباره مساحت این پارک باید بگوییم که این پارک مساحتی به وسعت ۱۴۹۰ کیلومتر مربع را دارد. پارک دریایی کوتاروتائو از شرق به دریای اندام متصل می شود و حدود ۵۱ جزیره در این منطقه وجود دارد. مهم ترین نکته درباره این پارک این است که در سال ۱۹۸۲ پارک ملی کوتاروتائو به عنوان یک میراث و ذخایر ملی در کشور تایلند اعلام شد و سپس در سال ۱۹۹۰ مهم ترین اتفاق این بود که این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. یک مساله باعث نگرانی مسئولان درباره این پارک ملی دریایی شده ومسئله این است که چالش هایی وجود دارد که حفاظت از رودخانه ها و جنگل های این منطقه را با مشکل روبه رو می سازد.
این نگرانی مسئولان بیشتر مربوطه به مناطقی است که این محل ها دارای تمساح ها و کروکودیل هست ان ها بر این باورند که جمعیت کروکودیل ها در این پارک ملی و همچنین در تایلند در حال انقراض است. و این برای ان ها یک مشکل بزرگ است. علت شهرت زیاد این پارک ملی به خاطر زیبایی فوق العاده اش و جاذبه های خاصی است که این پارک ملی دارد و یکی از مشهورترین مکان های گردشگری برای توریست ها است ما در این سایت و در معرفی جاذبه های طبیعی و طبیعت گردی برای شما مطالب جالبی را درباره قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao ارائه می کنیم.

تاریخچه کو تاروتائو Ko Tarutao

برای اشنایی بیشتر شما می خواهیم که درباره تاریخچه کوتاروتائو مطالب مفیدی را برای تان بیان کنیم پس پیش از اینکه درباره قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao صحبت کنیم پس قدری درباره ی تاریخ این سرزمین زیبا برای شما صحبت می کنیم. درباره محبوبیت و شهرت این پارک گفتیم که این پارک به خاطر زیبایی های طبیعی که دارد بسیار مشهور است.
درباره گذشته ان باید گفت که گذشته آن چندان روشن و واضح نیست زیرا که جزایر این منطقه هم تاریخ مبهم و تاریکی دارند.
از این جزیره در اواخر دهه ۱۹۳۰ برای نگهداری زندانیان سیاسی استفاده می شود و آن ها در این مکان زندانی بودند. در سال ۱۹۳۸ اولین گروه از این زندانیان که حدود ۵۰۰ تن زندانی بودند وارد این جزیره یا بهتر بگوییم وارد زندان خود شدند و آرام آرام این تعداد افراد به ۳۰۰۰ تن هم افزایش پیدا کرد
بعد از شروع جنگ جهانی دوم کشوری که به این جزیره توجه زیاد داشت و معمولا زندانیانش را به اینجا انتقال می داد حمایتش را از این جزیره به طور کامل قطع کرد؛ و در نتیجه وقتی حمایت ها از این جزیره قطع شد باعث شد تا با کمبود مواد غذایی بسیاری از زندانیان دچار ضعف و بیماری و سپس مرگ شدند ؛ و وقتی که نگهبانان و سایر زندانیان این وضعیت را دیدند برای زنده ماندن و فرار از شرایط موجود به کشتی های قایقرانی اطراف جزیره پناه بردند. بعد از اینکه دو مامور امنیتی زندان که بریتانیایی بودند کشته شدند این مسئله باعث شد تا تحت تاثیر همین موضوع تنش و درگیری بین کشورهایی که خواهان دستیابی به این جزیره بودند، به وجود بیاید.

مطالعه کنید :  چاقی و اضافه وزن

بدست آوردن ثروت این سرزمین در واقع اصلی ترین هدف در این جنگ بود. در درگیری هایی که صورت گرفت از ان جایی که نیروهای بریتانیایی نتوانستند در این جنگ پیروز شوند و این باعث شد تا بسیاری از زندانیان کشته شدند. قبل از اینکه این زندان بکلی بسته شود بر اثر ظلم و ستم نگهبانان ، گرسنگی و مالاریا بیشتر زندانیان جان خود را از دست دادند. تقریبا یک سوم از محکومینی که به شکل های مختلف متهم شناخته شده بودند و در این زندان به سر می بردند.
بعد از اتمام جنگ، جزیره محل امنی برای زندگی کشاورزان و ماهیگیران شد تا آن ها در این جزیره زندگی عادی خود را شروع کردند، این جمعیت در سال ۱۹۷۳ تا ۱۰۰۰ تن در این منطقه رسید. معمولا امرار معاش این روستاییان از طریق کشاورزی و ماهیگیری بود که از این طریق زندگی خود را می گذراندند. بعد از اینکه جزیره به یک پارک ملی تبدیل شد رفته رفته جمعیت این منطقه به ۱۷ خانواده کاهش یافت ؛ و بسیاری از اهالی روستا باترک کردن جزیره و محل زندگی شان بسیاری ازگاوها و احشام خود را هم رها کردند و آنجا را برای همیشه ترک کردند. گاوهای رها شده در جزیره باعث تعدیل در حیات وحش این منطقه شدند و به این ترتیب جمعیت گاوها در دهه های گذشته بسیار افزایش یافته اند و در بیشتر مواقع در این جزیره گاوها بصورت گله ای دیده می شدند.
آب و هوای کو تاروتائو و دیگر ویژگی های آن

از آن جایی که وضعیت آب و هوا در تایلند در بسیاری از فصول سال گرم و مرطوب می شود ولی در نواحی جنوب و مناطق ساحلی تایلند که این جزیره کو تاروتائو هم واقع شده است معمولا هوا گرم و بارانی است ؛ و برای همین معمولا بسیاری از انواع گونه های جانوری در این جزیره وجود دارند. گوزن ، موش و انواع مارها برخی از گونه های موجود در پارک ملی کو تاروتائو هستند. در سال های اخیر بر تعداد گاوهای اهلی که در این جزیره وجود دارد بسیار افزایش یافته است و این باعث تعدیل حیات وحش این منطقه زیبا شده است، در این پارک ملی علاوه بر داشتن گونه های مختلف جانوری ۱۰۰ گونه از گونه های مختلف پرندگان در پارک ملی کو تاروتائو وجود دارد.

مطالعه کنید :  تور چین China tour

امکانات زیادی در این جزیره برای توریست هایی که به این جزیره سفر می کنند وجود دارد معمولا برای اسکان گردشگران در این جزیره خانه های ییلاقی زیبایی وجود دارد که این خانه ها برای آن ها در نظر گرفته شده است. به جز خانه ییلاقی خدمات دیگری مثل چادر و کیسه خواب هم برای اجاره به متقاضیان در این مکان وجود دارد. تا گردشگران مشکلی را در اسکان نداشته باشند در این پارک زیبای ملی برای متقاضیان به غواصی در کنار بسیاری از سواحل زیبای سفید این جزیره و درست در قسمت دریایی پاین ارک نقاط زیادی برای غواصی گردشگران وجود دارد.
بازدید گردشگران از این جزیره به جز در بعضی مناطق آن معمولا در تمام طول سال برای بازدید همه گردشگران باز است و این جزیره آماده پذیرش گردشگران بسیاری از جای جای دنیا است.

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که متاسفانه ممکن است حیات وحش این جزیره را با خطر و مشکل روبه رو کند توسعه نامنظم و بیش از حد ساخت و سازهایی صورت گرفته در سراسر این جزیره است که حیات وحش و زیبایی های بکر جزیره را در معرض خطر قرار داده است با همه این اتفاق ها باز هم کو تاروتائو یکی از مکان هایی است که مورد توجه گردشگران واقع شده است.
ما در این قسمت و در قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao مسیر دسترسی به این جزیره زیبا را برای تان می گوییم.

مسیر دسترسی به کو تاروتائو Ko Tarutao

بندر پاک بارا در کشور تایلند برای گشت و گذار در کو تارو تائو محل بسیار مناسبی است که از آنجا با قایق برای قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao به این جزیره رویایی بروید

مطالعه کنید :  تور تایلند Thailand tour

از دیگر جاذبه های کو تاروتائو Ko Tarutao

دیدنی ها و جاذبه های دیگری هم علاوه بر قایقرانی و پیاده روی در کو تاروتائو Ko Tarutao، وجود دارد که در ادامه برای شما شرح می دهیم:

* وجود آبشارهای کوچک در کو تاروتائو
* سرگرمی با قایق های بادبانی در کوتاروتائو
* غواصی کردن در کو تار وتائو
* انجام پیاده روی در جنگل های همیشه سبز کو تارو تائو
* پرداختن به گردش ماجراجویانه در قسمت های مختلف کو تارو تائو
* قدم زدن و تفریح در ساحل زیبای کو تارو تائو
* بازدید از پارک ملی و حیات وحش کو تارو تائو
* دیدن خلیج های کوچک اطراف کو تاروتائو
* اقامت در خانه های زیبای ییلاقی کو تارو تائو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید