عوارض جراحی سینه

ثبت ستاره !

خطرات و عوارض جراحی سینه که باید بدانید ! حتما بخوانید !

جراحی زیبایی سینه

امروزه یکی از جراحی زیبایی که برای زنان و همینطور برای مردان انجام می شود، جراحی زیبایی سینه است. این جراحی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کوچکی و یا بزرگی زیاد، سنگین و آویزان بودن، دردهای گردن و شانه و … باشد. شاید این جراحی زیبایی محاسن زیادی برای شما داشته باشد، اما این را هم در نظر بگیرید که هر عملی مثل عمل جراحی زیبایی سینه، جدا از درد و سختی و همینطور هزینه بسیار بالا، عوارضی هم دارد. اگر قصد انجام این عمل جراحی زیبایی را دارید، بهتر است در ادامه با عوارض این جراحی آشنا شوید.

سینه ها باز هم بزرگ می شوند

اگر جراحی زیبایی کوچک کردن سینه را انجام داده باشید، باید بدانید که مدتی بعد باز هم به حالت اولیه برگشته و سینه ها بزرگ می شوند. بنابراین بعد از انجام این عمل جراحی نمیتوانید مطمئن باشید که همینطور کوچک باقی می مانند یا نه. علاوه بر اینها، اگر وزنتان بعد از عمل بالا برود، باید انتظار بزرگ شدن دوباره سینه هایتان را نیز داشته باشید. بچه دار شدن نیز در بزرگ شدن سینه ها بی تاثیر نیست و حتی ممکن است آویزان شوند.

مطالعه کنید :  مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید انجام داد

بعد از جراحی زیبایی سینه بی‌حسی بوجود می آید

بعد از جراحی سینه ممکن است تا چند در نایجه نوک پستان خود احساس بی حسی داشته باشید که بسیار طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. این بی حسی از عوارض کوتاه مدت عمل جراحی بده که معمولا در جراحی کوچک کردن سینه بوجود می آید.

بیمه جراحی زیبایی قبول نمی ‌کند

جراحی سینه، جزو جراحی های زیبایی بوده و نمیتوان هزینه های انجام آن را از بیمه درمان دریافت کنید! ولی اگر سینه های بزرگی داشته باشید که به سلامتی و دیگر جزوهای شما آسیب میرساند و شما مدام دردهای شدید در ناحیه گردن خود دارید، میتوانید با درخواست تشکیل کمیته پزشکی موضوع را با آنها در میان گذاشته و اگر با درخواست شما موافقت شده و انجام عمل ضروری تشخیص داده شود، میتوان کمی از هزینه های این عمل را از بیمه نامه درمان خود دریافت کنید.

بعد از کم کردن وزن جراحی زیبایی سینه انجام دهید

بهتر است اگر قصد انجام هرگونه عمل جراحی را دارید، قبل از آن وزن خود را کاهش دهید. کم کردن وزن قبل از عمل جراحی روی نتیجه بعد از عمل تاثیر داشته و اگر بعد از عمل به فکر وزن کم کردن هستید، باید منتظر افتادگی دوباره سینه ها نیز باشید.

بعد از جراحی سینه امکان شیردهی وجود ندارد

بعد از بررسی آمارها، میتوان دید که حدود پنجاه درصد از زنانی که عمل جراحی زیبایی سینه انجام داده اند، دیگر توانایی و امکان شیردهی به فرزندان خود را نخواهند شد. بنابراین بهتر است قبل از عمل صاحب فرزند شده و تا زمانی که فرزندتان از شیر شما تغذیه می کند، این عمل جراحی را انجام ندهید.

مطالعه کنید :  روش های کوچک کردن شکم و پهلو ، زیبایی شکم و پهلو

در سن پایین عمل جراحی سینه کنید

با اینکه این عمل جراحی برای بیماران هیچ محدوده سنی نداشته ولی در سنین بالاتر ممکن است عوارض بیشتری برای فرد ایجاد کند. یکی از این عوارض، عفوت کردن زخم ها و ترمیم دیر آنهاست. بسیاری از زنان بین چهل تا پنجاه سال و یا بیشتر بعد از انجام جراحی کوچک کردن سینه با این مشکل روبرو می شوند.

بعد از جراحی سینه سریع سفر نکنید!

حتی فکر سفر در چند هفه بعد از جراحی را هم از سر خود بیرون کنید! شاید بدن هر فرد با هر فرد دیگر متفاوت بوده و ترمیم بافت و بازیابی نیرو فرق داشته باشد، اما عملی مثل کوچک کردن سینه که عملی ساده نیست، هفته اول و بعد از آن بسیار به همراه و یا پرستار نیاز داشته و مراقبت تمام وقت میخواهد. در طول این مدت باید از انجام تمام کارهای سنگین، ورزش کردن، بغل کردن فرزندان و … بپرهیزید. پس برنامه سفرهای خود بعد از عمل را کنسل کرده و به بهبود سریع بدنتان کمک کنید.

با پزشک خود درباره جراحی سینه صحبت کنید

هر انتظار و درخواستی که از جراحی دارید را با بدون نگرانی و یا خجالت به صورت واضح با پزشک خود مطرح کنید. اینکه چه سایزی میخواهید، مقدار کوچک شدن سینه ها و … را به دکتر خود توضیح دهید. اینها مواردی هستند که خودتان باید انتخاب کرده و راجب به آنها تصمیم بگیرید. بنابراین راضی به سلیقه پزشک نشوید چرا که در آخر خودتان باید از وضعیت ظاهری خود راضی باشید.

مطالعه کنید :  جراحی زیبایی شکم و پهلوها

زخم هایی که بعد از جراحی سینه خوب نمی‌شوند

فقط زخم های روی سینه نیست که زنان را نسبت به این عمل زیبایی کمی دلسرد می کند، بلکه وجود زخم هایی داخل سینه آنها در عمل جراحی کوچک کردن سینه هستند که ممکن است تا مدتها خوب نشوند. در طول این مدت که حتی ممکن است چند سال به طول بی انجامد، امکان انجام ماموگرافی برای فرد نیست و این پرهیز ممکن است خطر مبتلا شدن به سرطان سینه را در فرد بیشتر کند.

جراحی سینه را بعد از بارداری انجام دهید

حتی اگر بزرگ بودن سینه ها شما را اذیت می کند، بازهم قبل از بارداری جراحی زیبایی سینه انجام ندهید. بارداری به طور کلی باعث تغییر هورمون ها و همینطور اضافه وزن شده بنابراین اگر فکر می کنید که تا شش ماه آینده میخواهید باردار شوید، این عمل جراحی را به بعد از بارداری موکول کنید. و در ادامه همانطور که گفته شد بعد از عمل امکان شیردهی نیز وجود ندارد.

آمار نشان میدهد زنان از جراحی سینه راضی هستند

با تمام این همه عوارض، درد و سختی هایی که در این عمل زیبایی هست، بازهم آمار نشان میدهد که ۹۰% از زنان از انجام این جراحی زیبایی راضی بوده و گفتند که این عمل به بیشتر شدن اعتماد به نفسشان کمک کرده است. بیشتر این عمل ها، برای کوچک شدن سینه ها انجام می شوند.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر به مجله روسلکو مراجعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *