مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید انجام داد

ثبت ستاره !

مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید انجام داد!

جراحی زیبایی سینه

عمل جراحی پروتز سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی بین بانوان است. اما این عمل جراحی زیبایی سینه عوارضی مثل خونریزی و یا هماتوم هم داشته که علام آن به صورت درد، تورم و کبودی خود را بروز می دهد. حدود یک تا دو درصد بعد از عمل جراحی پروتز سینه خونریزی گزارش شده است. اگر خونریزی در داخل باشد، نیازی به انجام اقدام خاصی نیست و با تحت نظر گرفتن و مراقبت از بیمار میتوان آن را کنترل کرد اما برای تشخیص آن حتما باید سونوگرافی انجام شود. در هنگام سونوگرافی میتوان متوجه مقدار خون در اطراف پروتز شد و سپس بیمار به اتاق عمل منتقل می شود. در اتاق عمل نیز بعد از باز کردن برش هماتوری خالی شده و دوباره زخم بسته می شود. در ادامه برای افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گرفته اند، مراقبت های بعد از پروتز سینه را شرح داده ایم تا در طول مدت نقاهت دچار مشکل نشوند.

  • خوابیدن

بهتر است که شب هنگام خوابیدن شخصی کنار شما بخوابد تا وضعیت شما را هرچند دقیقه یا چند ساعت یکبار بررسی کنید. وضعیت خوابیدن شما بعد از این عمل جراحی زیبایی سینه باید به صورت پشت باشد. بیماران باید تا مدت سه هفته به پشت بخوابند تا به پروتزها آسیبی نرسد.

  • بستن سوتین بعد از پروتز سینه
مطالعه کنید :  روش های سریع درمان چاقی

بعد عمل جراحی پروتز سینه باید سوتین های طبی استفاده کرد. بیماران باید به مدت یک ماه پروتزها برای جلوگیری از آسیب و یا شل شدن سینه از سوتین استفاده کنند.

  • حمام بعد از پروتز سینه

برای حمام کردن بعد از پروتز سینه باید به مدت سه روز صبر کرده و سپس با مراقبت های لازم حمام کنید.

  • کشیدن بخیه بعد از پروتز سینه

اگر بخیه های شما از نوع جذبی باشد که نیازی به کشیدن نیست اما اگر به صورت غیر جذبی باشد، بیمار باید دقیقا یک هفته بعد از عمل جراحی زیبایی سینه به پزشک خود مراجعه کرد و بخیه ها را بکشد.

  • فعالیت بعد از پروتز سینه

انجام دادن هرگونه فعالیت سنگینی که احساس می کنید ممکن است به سینه ها فشار وارد کند را نباید انجام دهید! به خصوص ورزش بدنسازی، بلند کردن اشیای سنگین و … تا مدن دو هفته ممنوع است.

  • کشیدن سیگار بعد از پروتز سینه

برای اینکه جریان خون در عروق پوسیتی کاهش پیدا نکند، از سیگار کشیدن به مدت دو هفته بپرهیزید.

آیا پروتز باعث ایجاد سرطان و مانع از تشخیص آن می شود؟

جواب منفی است. هیچ اطلاعاتی در دست نیست که جراحی زیبایی سینه و پروتز باعث بروز سرطان سینه و همینطور بیماری های خود ایمنی و دیگر بیماری های سیستمیک شود.

انواع برش ها برای انجام عمل جراحی پروتز سینه

  • برش در چین زیر سینه
  • برش در اطراف هاله
  • برش زیر بغل
  • برش دور ناف که در موارد خاص انجام می‌شود.

پروتز سینه چقدر دوام می‌آورد؟

این پروتزهای سینه همیشه مقاوم نیستند و در طول زمان فرسوده و آسیب دیده می شوند. اکثرا با گذشت زمان پوسیته خارجی پروتز سینه نازک و کهنه شده و در آخر از بین میرود. همینطور تشخیص این فرسایش از نظر کلینیکی دشوار می باشد. پروتز سینه برای خانم های ورزشکار علل خصوص مربی های ایروبیک، سوارکاران، دوندگان ماراتن و … بیشتر دچار پاره شدن و فرسودگی می شوند.

مطالعه کنید :  جراحی بینی طبیعی

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مجله راسلکو مراجعه کنید و مقالات مارا در این رابطه مطالعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *