مطالبی که باید در زمان اسباب کشی به آن ها دقت کنیم

مطالبی که باید در زمان اسباب کشی به آن ها دقت کنیم : یکی از مواردی که شاید بتوان گفت جز کارهای سخت به شمار می رود اسباب کشی است چون نیاز دارد که هماهنگی و زمان بندی دقیق انجام شود تا بتوان از میزان آشوب ها و استرس های آن کاهش داد. شما می توانید در ادامه این پست نکته های را مطالعه کنید تا از عهده این کار بر بیاید.
۱)یادداشت برداری کنید: از روش های که برای بیشتر کارها توصیه می شود که آن انجام بدهید ، انجام یادداشت و برنامه ریزی است که باید برای هر کار که میخواهیم در آینده انجام بدهیم آن را در نظر داشته باشیم. شما می توانید با برنامه ریزی یک زمان بندی منظم را برای خودتان ترسیم نمایید و یک مسیر درست را پیش بگیرید.
در اصل می توانیم یک بررسی انجام بدهیم که بدانیم در کجای مسیر قرار داریم و چقدر تا پایان راه فاصله داشته ایم و برای اینکه به انتهای مسیر برسیم چه کارهایی را باید انجام بدهیم. در اسباب کشی کردن وسایل خودمان به این یادداشت ها نیاز داریم و بعد از اینکه یادداشت برداری را انجام دادیم باید به اجرای آن بپردازیم.
۲)یک موسسه باربری معتبر و مطمئن را انتخاب نمایید : انتخاب یک موسسه باربری مطمئن و معتبر و همچنین یک گروه به شما کمک می کند تا برخی از مسئولیت هایتان را به آن ها بسپارید و در قبال کارها به آن ها هزینه پرداخت کنید. البته آن ها باید وسایل شما را نیز بیمه کنند تا اگر مشکلی پیش آمد آن ها خسارت مالیتان را جبران نمایند.
۳)روی هر جعبه یک برچسب بزنید : برای اینکه بتوانید بعد از انجام کار به آسانی وسایل خود را پیدا کنید و برای پیدا کردن آن ها زمان زیادی را صرف نکنید باید روی هر جعبه به صورت خوانا بنوسید که محتویات درون آن ها چیست و به کارگران بگویید که برای هر کدام از آن ها در ماشین جای خاصی را قرار بدهند. مثلا می توانید بنویسید وسایل آشپزی، وسایل شست و شو، چای ساز ، مدارک و…
۴)زمان مناسبی را انتخاب کنید: سعی کنید برای اسباب کشی خود زمان مناسبی را قرار بدهید یعنی صبح بهترین زمان است که کارگران نیز انرژی کافی داشته باشند.
۵)به هر کدام از افراد خانواده مسئولیت خاصی بدهید: بهترین کار این است که شما برای اعضای خانواده تان یک مسئولیت را مشخص کنید. اینکار را مادر خانواده می تواند بهتر انجام بدهید. البته می توانید از فرزندان خود نیز بخواهید تا وسایل کوچک در اتاق ها را درون کارتن ها و جعبه ها قرار بدهند.
دیگر نکات مهم
۱)محکم کردن وسایل و بستن آن ها محکم با طناب سبب می شود که کار حمل برایتان راحت تر صورت بگیرد.
۲)قبل از اینکه وسایل را به محل جدید ببرید باید در همان مکان قبلی وسایلتان را تمیز نمایید بعد برای انتقال آن ها اقدام نمایید.
۳)شما می توانید فرش های خود را با نایلون و یک پارچه بپوشانید تا آن ها کثیف نشوند.
۴) فوم ها و پلاستیک های حباب دار می توانند سبب شود که وسایل چوبی شما از هر گونه آسیب و ضربه ی به دور باشند و خراشی نیز به آن ها وارد نشود پس از آن ها برای پوشاندن وسایل تان استفاده کنید.
۵) همانطور که اشاره کرده ایم حتما روی هر جعبه ی که بسته بندی کرده اید خلاصه ی از وسایل درون جعبه را یادداشت کنید تا راحت تر وسایل را پیدا کنید.
۶)در آخر اگر از خدماتی که توسط شرکت ارائه شده است رضایتی نداشته اید حتما به شرکت شکایت و نارضایتی خودتان را اعلام نمایید. شاید این شکایت هیچ سودی برایتان نداشته باشد ولی قطعا این شرکت تلاش می کند تا نواقص خود را برطرف نماید.

مطالعه کنید :  کاهش هزینه های اسباب کشی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید