معرفی فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

0
1

معرفی فرودگاه بین المللی کرابی تایلند
آشنایی با فرودگاه بین المللی کرابی تایلند Karbi International Airport

در این مقاله می خواهیم تا شما را با یکی از فرودگاه های بین المللی کشور تایلند آشنا کنیم، این فرودگاه بین المللی کرابی (Karbi International Airport ) واقع در شهر کرابی تایلند است. یکی از فرودگاه های پر رفت و آمداست و این فرودگاه جز فرودگاه های بین المللی کشور تایلند به حساب آید. طبق آماری که در یکی از گزارش ها درباره ی فرودگاه کرابی، ثبت شده است اشاره شده است که سالانه این فرودگاه بیش از ۴ میلیون مسافر را پذیرا می باشد. در ادامه با ما همراه باشید ما در این مقاله درباره تاریخچه فرودگاه کرابی و اطلاعات این فرودگاه، ترمینال ها و مسیرهای دسترسی به این فرودگاه و در آخر امکاناتی که فرودگاه بین المللی کرابی تایلند برای مسافران ارائه می دهد را مورد بررسی قرار می دهیم شما می توانید مهم ترین اطلاعاتی که درباره این فرودگاخ نیاز دارید را به دست آورید.
فرودگاه بین‌ المللی کرابی را که در زبان بومی ท่าอากาศยานนานาชาติกระบี่ نوشته می شود، این فرودگاه در سال ۱۹۹۹ میلادی در شهر کرابی تایلند افتتاح شده است. در ابتدا این فرودگاه برای حمل و جا به جایی حداکثر تا ۳ میلیون نفر مسافر در سال طراحی شده بود که رفته رفته بر تعداد حمل نقل ها اضافه شد زیرا که شرایط ساخت و طراحی اولیه ی این فرودگاه تغییر کرد،و بر وواین اساس بر میزان تعداد مسافر افزایش پیدا کرد. مسئولین این فرودگاه در نظر دارند تا با افزایش ظرفیت فرودگاه مشکلی در جا به جای این تعداد مسافر را با در آینده نداشته باشند. زی؛  که ز برنامه های آتی اعلام شده ی این فرودگاه این است که در سال های پیش رو امکان اینکه مسافرین این فرودگاه بیش از ۵ میلیون نفر در سال باشند بسیار بالا است. زی؛  که کی از شاه راه های اصلی برای هدایت مسافرین و مراجعین به این شهر در تایلند این فرودگاه است. استانی که در جنوب تایلند قرار دارد در اصل کرابی است که این استان از چندین جزیره زیبا تشکیل شده است و بیشتر به خاطر همین جزیره ای بودنش است که  به عت این شهر جنوبی تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری محبوب و پر طرفدار در تایلند شده است.پس ی پسس از دلایل پر رفت و آمد بود آن داشتن محبوبیت به خاطر جزیره های زیبای آن است که باعث شده است که امروزه‌ پروازهای مستقیمی از سر تا سر جهان به فرودگاه بین ‌المللی کرابی انجام می شود پس درباره محبوبیت این شهر باید بگوییم که با توجه به جاذبه های این منطقه اصلا عجیب نیست که این منطقه و فرودگاهش آن قدر محبوب و پر طرفدار شده اند.

مطالعه کنید :  کیست تخمدان و اثرات آن بر باروری زنان

کلیه ی ورود و خروج های هوایی مسافرتی و تجاری در این فرودگاه بین المللی بر روی یک باند آسفالت به طول ۳۰۰۲ متر صورت می گیرد. درباره فاصله ی هوایی فرودگاه بین المللی کرابی با تهران باید بگوییم که این فاصله برابر است با ۵۶۸۴ کیلومتر که البته باید یاد آور شویم که در حال حاضر بین ایران و کرابی پرواز مستقیم صورت نمی گیرد.
فرودگاه کرابی به عنوان یکی از قطب های اصلی برای خطوط هوایی مثل تائی ایر، ایر آسیا و نیو جن ایرویز است. دقیق ترین مکان قرار گیری فرودگاه بین المللی کرابی در فاصله ی ۷ کیلومتری مرکز شهر کرابی است.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

نام: فرودگاه بین المللی کرابی Karbi International Airport
کد یاتا : KBV
کد ایکائو : VTSG
نوع فرودگاه : همگانی
ارتفاع از سطح دریا : ۲۵ متر
ترمینال ها : ۲ ترمینال مجزا دارد
وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کرابی : www.krabiairportonline.com

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

درباره ترمینال های این فرودگاه باید بگوییم که فرودگاه بین‌المللی کرابی دارای دو ترمینال مجزا برای پرواز‌های داخلی و بین‌المللی از این شهر است.
در این قسمت اطلاعاتی را از ترمینال های فرودگاه برایتان مطالبی را ارائه می دهیم
ترمینال شماره  ۱: این ترمینال که مخصوص پروازهای بخش بین ‌المللی است؛ و دارای ۳ طبقه می باشد. در شرح طبقات آن باید بگوییم که طبقه ی اول ترمینال شماره ی  ۱، مخصوص مسافران پروازهای خارجی است که آن ها می‌ توانند برای استراحت و یا گذران اوقات خود از کافه ها، باجه های صرافی و تبدیل ارز، دستگاه های خود پردازبانک های مختلف، دفاتر نمایندگی رزور هتل در کرابی، نمایندگی های مخصوص و گوناگون اجاره ی ماشین های دربستی و دفاتر فروش بلیت های اتوبوس و تاکسی در دسترس قرار گرفته است استفاده کنند.
طبقه ی دوم ترمینال شماره ی ۱ که این طبقه مخصوص پرواز‌های خروجی و یا همان بین ‌المللی است و در این فرودگاه مسافران می ‌توانند که در این سالن به نمایندگی های مختلفی از ایرلاین هالی اصلی این فرودگاه و یا ایرلاین هایی که به مقصد کرابی پرواز خروجی و یا ورودی دارند، دسترسی داشته باشند. این طبقه هم مانند طبقه اول چندین رستوران و کافی شاپ برای رفاه حال مسافران این فرودگاه وجود دارد؛ و اما در طبقه اخر یعنی در طبقه ی سوم ترمینال شماره ی ۱ می توان به سالنی مخصوص عبادت اشاره کرد که در کنار رستوران های مختلف و دفتر اصلی فرودگاه قرار گرفته است. در شرح این ترمینال برای مسافران این جزیره ی زیبا باید بگوییم که در این فرودگاه، تمامی طبقات ترمینال شماره ی ۱ به آسانسور ، بالابر و لیفت که مخصوص جا به‌ جایی ویلچر و وسایل کمک حرکتی سنگین است، مجهز می باشند؛ و برای همین مسافران در هنگام رفت و آمد در این ترمینال بسیار راحت می توانند جابه جایی هایشان را انجام بدهند.

مطالعه کنید :  موزه روباز مائوسلیوم بدروم

ترمینال شماره ی ۲: این ترمینال که در این فرودگاه وجود دارد مخصوص پروازهای داخلی در تایلند و این جزیره است و از طریق این ترمینال کلیه ی امور مربوط به مسافرت ها و جا به جایی ها در داخل مرزهای کشور تایلند صورت می گیرد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

شما چنانچه در برنامه آینده خود قصد دارید تا به این جزیره ی زیبا سفر کنید و اگر دنبال یک وسیله نقلیه برای رفت و امدتان انتخاب کنید و خیلی راحت به مرکز شهر و یا مقصد خود بروید بهتر است که برای رفت و آمد از قبل تاکسی یا ماشین مورد نظر خود را رزرو کرده باشید تا به این صورت در رسیدن به مکان هایی که در نظر دارید دچار معطلی نشوید و یا هزینه ی اضافی از شما دریافت نگردد.
در صورتی که تمایل دارید که از اتوبوس برای رفت و آمدتان استفاده کنید برای همین شما بهتر است از ایستگاه های نزدیک به فرودگاه استفاده کنید؛ زیرا همان طور که می دانید هزینه ی رفت و آمد با اتوبوس بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از تاکسی است اما باید زمان را هم در نظر داشت که زمان اتلاف شده ی بسیار بیشتری ممکن است در سفر با اتوبوس به داخل شهر داشته باشید زیرا طبق مقررات تا زمانی که اتوبوس از مسافر پر نشده باشد، راننده حرکت نخواهد کرد! همچنین مهم ترین نکته درباره استفاده از تاکسی و یا اتوبوس این است که بهتر است شما از قبل بلیط های اتوبوس را تهیه کنید و یا تاکسی را رزرو کنید

مطالعه کنید :  طبیعت گردی در پارک کو تاروتائو، تایلند قایقرانی و پیاده‌ روی در کو تارو تائو

امکانات فرودگاه بین المللی کرابی تایلند

درقسمت قبل ما توضیحات کاملی را از بخش ترمینال های فرودگاه بین المللی کرابی و ترمینال شماره ی ۱ و ۲ فرودگاه اشاره کردیم، در ادامه این مقاله به دیگر امکانات این فرودگاه اشاره می نماییم.

* حضور پلیس بین ملل در ترمینال بین المللی این فرودگاه.
* خدماتی که ارائه می دهند خدماتی است همچون حمل و بسته بندی وسایل خود
* مزیت دیگری که این فرودگاه دارد مسافران می توانند از اینترنت رایگان استفاده نمایید.