چگونه می توانیم موهای کم پشت خود را تقویت نماییم

ثبت ستاره !

چگونه می توانیم موهای کم پشت خود را تقویت نماییم : در صورتی که ریزش مو وسیعی یا جنرالیزه ی باشد می تواند علت های متفاوتی داشته باشد که می توان به رژیم های غذایی سخت ، خون ریزی ها ، غذای های کم پروتئین ، قرص های ضد بارداری بعد از طولانی مدت، داروهای استروئیدی ، کمبود روی یا آهن ، فشار و کشش بر روی تار مو مانند تل ، بیگودی و ماساژ زیاد ، کم کاری غده هیپوفیز یا پاراتیروئید ، پركاری یا كم كاری تیروئید ، تب زیاد ، استرس های زیاد فیزیکی مانند استرس روحی ، افسردگی های شدید ، جراحی ها و بیماری ها اشاره کرد.

تریکو تیلومانیا یا همان کندن مو به دلیل روانی ، تاسی آندروژنیک هیرسوتیم یا پر مویی زنان، تاسی منطقه ی یا آلوپسی اره آتا می تواند از جمله علت های ریزش نقطه ی مو باشند. در تاسی آندروژنیک الگوی زنانه و مردانه وجود دارد . در آقایان تاسی به عنوان یک بیماری نمی باشد بلکه پاسخ فیریولوژیك به آندروژنها یا همان هرمون های جنسی مردانه ، در آقایان مستعد از لحاظ ژنتیکی می باشد.

چگونه می توانیم موهای کم پشت خود را تقویت نماییم

چگونه می توانیم موهای کم پشت خود را تقویت نماییم

انواع فولیکول های مو

فولیکول های مو سر دو نمونه هستند :

۱ – فولیکول های که در روی سر هستند و به آندروژن حساسند

۲ – فولیکول های که در پشت سر و دو سمت طرف سر قرار دارند و غیر وابسته به آندروژن هستند.

مطالعه کنید :  خطرات و عوارض جانبی کاشت مو طبیعی

علت ریزش مو ها

در افرادی مستعدی که از لحاظ ژنتیکی تحت تاثیر آندروژن ها هستند ، فولیکول های موهای ترمینال یا زبر به ویلوس یا موهای نازک تبدیل می گردند و در موی ترمینال ریزش اتفاق می افتد و به واسطه موی نازک جایگزین می گردد.

در برخی از مردان جوان و زنان بعد از بلوغ ، فرورفتگی های مثلثی شکل دو طرفه سر یعنی در قسمت گیجگاهی ، قدامی به صورت طبیعی رخ میدهد. البته فرم دیگری وجود دارد که در دو سمت سر با فرورفتگی جلوی سر ، افزایش فرو رفتگی رخ میدهد که این نمونه نوعی دیگری از تاسی وسط سر است.افرادی که در زمان جوانی دچار تاسی سر می شوند بیشتر از دیگران از این موضوع ناراحت و ناراضی می باشند. البته این افراد باید بدانند که این پروسه ها طبیعی می باشد و می توانند به وسیله کلاه گیس ، پیوند مو ، فلاپهای پوستی برای درمان اقدام کنند.

درمان ریزش مو ها

برای درمان این موارد می توان از داروهای مانند ماینوكسیدیل ۲ تا ۴ درصد و قرص فیناستراید کمک گرفت.برای اینکه ظاهر موها پر پشت تر جلوه داده شود از ترکیب های استفاده می شود که برای پرپشت کردن موها کاربرد داشته اند.

این ترکیب ها سبب می شوند که در موها حالتی پف کرده ایجاد شود و در نهایت موها را پر پشت تر نشان دهد. البته چرب بودن موها می توانند سبب شوند که موهایتان کم پشت جلوه داده شود. یکی از بهترین راه کارهای که می توان به کنترل چربی های موهایتان کمک کند، استفاده از شامپوهای مختص موهای چرب است و همچنین افزایش دفعات شستن مو می باشد .

مطالعه کنید :  قیمت و هزینه ترمیم مو چقدر است؟| تعرفه کاشت مو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *