نحوه جابجایی و حمل میز بیلیارد در اسباب کشی

0
37

نحوه جابجایی و حمل میز بیلیارد در اسباب کشی , چیتگر بار تهران : اگر شما صاحب یک میز بیلیارد در خانه ی خود می باشید , جابه جایی آن یکی از نکات مهم در زمان اسباب کشی تلقی می گردد . اگر شما در خانه بتوانید در خانه بیلیارد بازی کنید , این می تواند برای شما هیجان انگیز باشد , برای سرگرم شدن با خانواده و دوستان خود و برای آرامش پس از کار و همچنین برای تمرین و یادگیری می توانید از این بازی هیجان انگیز و دلچسب استفاده کنید .
اگر شرایط شما را مجبور به ترک خانه ی خود و رفتن به یک خانه ی دیگر کرده است , قطع یقین شما از این چالش استقبال نخواهید کرد چون شما می بایست نسبت به جابه جایی میز بیلیارد خود اقدامات لازم را انجام دهید . در این شرایط ممکن است به میز بیلیارد شما اسیب هایی هم برسد . همچنین هزینه هایی زیادی رو هم به دنبال خواهد داشت . در این زمان حق با شماست که فکر جابه جایی آن با هزینه ی زیاد رو در سر می پرواریند چون جابه جایی و انتقال میز بیلیارد خیلی خطرناک می باشد . انتقال و جابه جایی آن بوسیله ی شرکت های باربری و اتوبار می تواند بسیار گرانقیمت و هزینه بر می باشد .
نگران هیچ چیز نباشید , با توصیه و نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است که شما بتوانید از پس این کار طاقت فرسا را به خوبی برآمده و این چالش بزرگ را به خوبی پشت سر بگذارید .
قبل از جابه جایی باید بدانید :
قبل از اینکه بتوانید بهترین و مناسب ترین راه را برای جابه جایی یک میز بیلیارد را انتخاب کنید , ضروری می باشد که اشنایی کلاملی از انتقال یک میز بیلیارد داشته باشید تا بتوانید برای وسیله ی محبوب و ارزشمند خود بهترین و مناسب ترین تصمیم را اتخاذ کنید . پیش ار اثاث کشی از نوع و اندازه ی میز آگاهی کاملی داشته باشید . میزهای بیلیارد استاندارد در اندازه های ۷ فوت – ۸ فوت – ۹ فوت , عرضه و تولید می گردند . با این حال اگر نسبت به اندازه های میز بیلیارد خود مطمئن نیستید می توانید دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده باشید . و یا به عبارت ساده ان را با متر اندازه گیری کنید . یکی دیگر از موارد مهم در این امر وزن میز می باشد . یکی از دلایل اصلی چالش اتقال و جابه جایی میز وزن می باشد . وزن دقیق بستگی زیادی به اندازه ی آنها دارد .

جابه جایی میز بیلیارد

شرایط خاص در جابه جایی میز بیلیارد

اگر قصد اسباب کشی به منزل جدید هستید و در این میان دارای یک میز بیلیارد باشید کار حمل و نقل آن شاید با شرایط منزل جدیدتان مشکل باشد . احتمال این که منزل جدید پله های زیاد و یا راهرو های باریک و پیچ در پیچ باشد که این سرعت کار جابجایی را کم و قیمت حمل ونقل را افزایش می دهد .
زمانی که به یک جابجایی مناسب برای میز بیلیارد خود هستید تمامی عوامل به قیمت حمل و نقل تاثیر خواهد گذاشت . به این منظور بهترین کار این است که با چند شرکت باربری تماس بگیرید و از آنها هزینه های انتقال و جابجایی میز بیلیارد را پرس و جو کنید . برای جابجایی و بسته بندی اثاثیه و لوازم منزلتان و الخصوص میز بیلیارد که یک نکته مهم است استفاده از یک شرکت معتبر و با سابقه تمامی دغدغه ی جابجایی را برای شما حل خواهد کرد .

چگونگی جابجایی میز بیلیارد توسط خودتان

قبل از اینکه بخواهیم در مورد جابجایی دقیق میز میلیارد شرح دهیم , بهتر از به این نکته اشاره کنیم که اگر برای جابجایی میز بیلیارد به مکانی که با منزل جدیدتان فاصله ی چندانی ندارد میتوانید این نکته را با دوستان امتحان کنید و میز بیلیارد را خودتان جابجا کنید و حتی این تمرین را بکنید و در منزل فعلی از اتاقی به اتاق دیگر جابجا کنید تا در هنگام جابجایی این کار برایتان کاملا عادی به نظر برسد .
به این ترتیب , در صورتی که صد داشته باشید میز بیلیارد را از مکانی به مکان دیگر جابجا کنید , تمامی نکات ایمنی که در زیر گفته خواهد شد باید مورد توجه قرار گیرد .
گام های جابجایی میز بیلیارد
گام اول : در مرحله نخست از ۴ و یا ۵ دوست خودتان را برای این کار انتخاب کنید و تا زمانی که با هم هماهنگ نشده اید هیچ گونه حرکت و جابجایی را شروع نکنید .
گام دوم : برای جابجایی نیاز به پیچ گوشتی , مته , آچار , و یک بسته بندی ایمن با پتو , و سلفون و نایلون های حباب دار برای بسته بندی میز بیلیارد از قبل آماده کنید .
گام سوم : در صورتی که دفترچه میز بیلیارد را نگه داشته اید برای جداسازی قطعات از دفتره کمک بگیرید . و اگر ان را نگه نداشته اید مراحل زیر را دنبال کنید .
گام چهارم : قطعاتی که در میز بیلیارد از هم دیگر جدا می شوند را به کمک پی گوشتی و مته از هم جدا کنید توجه داشته باشید که عینک محافظ داشته باشید .
گام پنجم : ریل های جانبی پیچ را به کمک آچار سوکت باز کنید و هر ریل را برای جداسازی به سمت پایین بکشید . در این حالت از هم جدا می شوند و قطعات جدا شده را با احتیاط در داخل پتو بگذارید .
گام ششم : این نکته را مورد توجه قرار دهید که تمامی پیچ های ریز و درشت که از میز باز کرده اید در کیسه پلاستیکی قرار دهید .
گام هفتم : در میز های بیلیارد استاندارد ۴ جک گوشه و ۲ محفظه جانبی وجود دارد . این بستگی به نوع میز بیلیاردتان دارد که با روش های مختلفی قطعات اضافی آن را از هم جدا کنید , با یک پیچ گوشتی اسکرولها را از هم جدا کنید .
گام هشتم : یکی از نکات سختی که در هنگام جابجایی میز بیلیارد توسط خودتان امکان دارد بیفتد , جداسازی و محافظت از صفحات باارزش و قیمتی میز بیلیارد است .
به کمک مته برقس صفحات پیچی را از هکم جدا کنید , این صفحات وزن زیادی دارند ولی در عین بالا بودن وزن آن بسیار ظریف اهستند و در صورت افتادن و ضربه دیدن آسیب می بینند .
گام نهم : قطعات باقیمانده میز مانند پایه و غیره را بررسی کنید و اگر عناصری دیگری باقی مانده لز هم جدا کنید .
برای جابجایی میز بیلیارد چگونه می توان آن را بسته بندی کرد ؟
اگر تمامی مراحل ذکر شده در قسمت بالا را با موفقیت به اتمام رسانده اید واقعا یک کار باارزشی را انجام داده اید . اکنون با رعایت نکات ایمنی ساختار اصلی میز را بسته بندی کنید و به کمک پتو و پلاستیک های حباب دار میز بیلیارد خود را بسته بندی کنید .
مراحل پایانی جابجایی میز بیلیارد
جابجایی قطعات جدا شده میز بیلیارد به درون ماشین باربری نباید به هیچ عنوان مشکلی ایجاد کند . باید دقت داشته باشید که با دقت تمام از آن محافظت کنید . ساختار اصلی میز بیلیارد را بسته بندی کردید به کمک چرخ های متحرک باربری به بیرون هدایت کنید . به منظور سهولت در کار جابجایی در زیر هر پایه میز یک چرخ متحرک قرار دهید . و قبل از جابجایی تمامی موانع سر راه خود را بردارید . توجه کنید که پایه های میز را محکم به چرخ های متحرک ببندید . در هنگام انتقال تمامی قطعات میز به داخل ماشین باربری از سطح شیب دار کمک بگیرید .
بعد ار اینکه به منزا جدید رسیدید دوباره میز بیلیارد خود را در جهت معکوس باز کنید .
بعد از اینکه کار جابجایی میز به اتمام رسید و میز بیلیارد به مقصد نهایی خود زسید سه چالش اصلی را باید رعایت کرد :
۱ – قرار دادن ایمن قطعات
۲ – نصب درست و به جای میز بیلیارد
۳ – بعد از اینکه کار نصب تمام شد اطمینان داشته باشید که تمامی مراحل نصب درست انجام شده است و آماده بازی است .
در صورتی که احساس می کنید کار جابجایی میز بیلیارد را نمیتوانید درست انجام دهید بهتر است از یک شرکت باربری باسابقه و معتبر کمک بگیرید .