نکات مهم در زمان اسباب کشی

0
55

نکات مهم در زمان اسباب کشی
زمانی که شما اسباب کشی را انجام میدهید و به محل جدیدی می روید در اصل دلیل بر این نیست که برای همیشه رابطه ی خودتان را با همسایگان و دوستانتان قطع کنید و آن ها را فراموش کنید. بلکه می توانید در منزل جدیدتان با دوستان  و همسایگان قبلی تان نیز رابطه دوستانه ی را برقرار نمایید و در زمان اسباب کشی تلاش کنید تا رعایت حقوق آن ها را انجام بدهید.
البته این این موضوع در رابطه با همسایگان جدید شما نیز صدق می کند و شما وقتی به محل جدیدتان می روید باید احترام به همسایگان جدید و رعایت حقوق آنها را نیز در نظر بگیرید. یکی از نکاتی که شما باید به آن دقت فراوانی داشته باشید این است که اسباب کشی شما می تواند آسایش همسایگان را بهم بزند اما اگر شما بخوبی این نکات را مد نظر بگیرید قطعا پیش از اینکه با آن ها آشنا شوید ، در نظرشان افرادی باملاحظه خواهید بود.
برای اسباب کشی زمان مناسبی را انتخاب کنید
در طول هفته سعی کنید که برای اسباب کشی اماده شوید و زمانی کارهایتان را انجام بدهید که حداقل همسایه ها سرکار باشند و سر و صدای که شما ایجاد می کنید آن را اذیت نکند. در زمان اسباب کشی نه تنها اینکه کامیون و ماشین حمل و نقل اسباب کشی سبب اشغال شدن درب ورودی پارکینگ می شود بلکه ممکن است وسایل بزرگ شما و رفت و امد کارگران تا حدودی پیاده رو را نیز اشغال نماید.
به همسایگان خود زمان اسباب کشی را اطلاع بدهید
در صورتی که شما در یک مجتمع ساکن هستید بیشتر همسایگان ممکن است از اسباب کشی شما خبر دار باشند اما بلوک های که دورتر از شما هستند از جابه جایی تان خبر نداشته باشند با وجود اینکه اصلا شاید اسباب کشی شما تاثیری بر زندگی شان نداشته باشد ولی در هر صورت توصیه می شود شما تاریخی را که می خواهید اسباب کشی کنید بر سر در ورودی ساختمان بزنید.
این امکان وجود دارد که بلوک های دیگر در همان روز قصد برپایی جشن را در پارکینگ داشته باشند یا اینکه بخواهند جابه جایی انجام بدهند و….اما با اطلاع رسانی شما و هماهنگ کردن بسیاری از مشکلات برطرف می شود.  هماهنگ کردن پارکینگ برای کامیون باربری و اینکه ماشین اضافی وجود نداشته باشد به کارگران باربری کمک می کند تا بدون استرس به جابه جا کردن وسایل و انتقال آن ها بپردازند.
با مدیر ساختمان هماهنگ کنید
توصیه ما به شما این است که حتما در خصوص روز اسباب کشی با مدیریت ساختمان هماهنگی های لازم را انجام بدهید و همچنین محلی که قرار است کامیون در آنجا قرار بگیرد را نیز تعیین نمایید. اگر آنها موافق نیستند که کامیون در جلوی درب پارکینگ قرار بگیرد می توانید کوچه یا درب پشتی و… را تعیین کنید قطعا مدیر ساختمان در این خصوص با شما همکاری لازم را انجام خواهد داد.
با همسایگان خود خداحافظی کنید
چند روز قبل از اینکه اسباب کشی را انجام بدهید حتما با همسایگان خود خداحافظی  کنید و پیش از هر چیزی بابت مزاحمت های که ممکن است با اسباب کشی برایشان به وجود بیاید نیز عذر خواهی کنید.
به حقوق دیگران احترام بگذارید
این امکان وجود دارد که در روز اسباب کشی کارگران برای همسایه ها مزاحمت های را ایجاد کنند پس بهترین راه حل این است که شما با آن ها پیش از بروز این مشکلات صحبت کنید و به آن ها یادآوری نمایید که فریاد، مسدود کردن پیاده رو و… قطعا کار صحیحی نیست و تا جایی که امکان دارد باید به حقوق دیگران احترام گذاشت.
در اخر بهتر است پیش از اینکه کامیون باربری برود،  پیش از اینکه برای بار آخر درب منزل را ببندید، خانه و پارکینگ و پیاده رو به صورت دقیقی چک نمایید تا اگر جعبه ی جا مانده است یا اینکه زباله ی ریخته است آن را بردارید و خانه  را کاملا تمیز تحویل بدهید. تمامی این موارد شخصیت و نوع برخورد شما را نشان میدهد.