هزینه اسباب کشی به خانه ی جدید چقدر است ؟

0
49

بیشتر مستاجران در شروع فصل تابستان به دلیل اینکه مدارس تعطیل می شود و وضعیت آب و هوایی بهتر می شود تصمیم می گیرند تا اسباب کشی کنند و به منزل جدیدشان بروند. یکی از موضوعات مهمی که افراد با آن دست و پنچه نرم می کنند و برای شان بسیار مهم می باشد هزینه اسباب کشی است. زمانی که خانواده ها از هزینه های اسباب کشی مثل هزینه کارگر، حمل اثاثیه منزل، نرخ باربری اطلاع داشته باشند می توانند در تصمیم گیری و برنامه ریزی دقیق تر باشد.
بهتر است همین ابتدا بدانید که باربری ها در انجام اسباب کشی متخصص می باشند پس به آن ها کامل اطمینان کنید. یکی از تصمیم های مهم که باید به نکات بسیار آن دقت نمایید انتخاب باربری مناسب و مورد اعتماد با هزینه های معقول است. بعد از اینکه باربری را انتخاب کردید بهتر است پیش از شروع آن، مشاوره ها و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید و اصول بسته بندی را فراموش نکنید.
هزینه باربری و نرخ باربری به صورت کلی به بخش های زیر اختصاص داشته است:
– هزینه کارگر
هزینه باربری
– هزینه کرایه وسیله حمل
دقت کنید که مواردی می توانند منجر به زیاد شدن هزینه ها شوند مانند: تعداد طبقه ها، شرایط جوی و محیطی، حجیم بودن وسایل و خاص بودن وسایل شان ، میزان مسافت (می تواند درون شهری یا بیرون شهری باشد).
در زمان باربری به نکات مثل جابه جایی حیوان های خانگی ،بسته بندی با متریال مناسب، جابه جایی گیاهان دقت کافی داشته باشید. در رابطه با جابه جایی حیوان ها باید بدانید که کارگران هیچ مسئولیتی در قبال این جابه جایی ندارند مگر اینگه شما از قبل در قرارداد این موضوع را ذکر کرده باشید.
نکته) از دیگر موضوعاتی که در باربری باید به آن دقت کنید، جابه جایی گل و گیاهان می باشد.مخصوصا اگر قرار باشد در مسافت های طولانی جابه جایی صورت بگیرد. ممکن است گل تحمل شرایط جابه جایی را نداشته باشند و خشک شود. حتی گاهی دچار ضربه در کامیون می شود به دلیل اینکه امکان بسته بندی مناسب وجود نداشته است.
تعرفه نرخ باربری
در شهرهای بزرگی مثل تهران ،اصفهان اتحادیه ی با نام اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری وجود داشته است که برای هزینه کارگر و باربری تعرفه ی را مشخص کرده اند. مستاجران قادرند برای محاسبه هزینه اسباب کشی و نرخ باربری به این تعرفه ها استناد نمایند ولی برخی باربری ها نهایتا خدمات را با قیمتهای توافقی ارائه میدهند. یکی از دلایلی که می تواند در محاسبه هزینه ها و تفاوتها نرخ باربری و اتحادیه ابهاماتی را ایجاد کند، میزان غیرقابل پیش بینی بودن اسباب کشی و اشتباه تخمین حجم کار می باشد.
عمده هزینه اسباب کشی برای هزینه ی باربری صرف میگردد. هزینه سرویس برای وانت بار، نیسان بار، کامیون ،خاور متغایر بوده و البته به میزان ساعتی که به حمل مشغول هستند نیز مرتبط می باشد.
شما می توانید با بسته کردن صحیح و اصولی وسایل ،میزان متریال بسته بندی مثل ورقه های ضد ضربه برای بستن وسایل آسیب پذیر، استفاده از کارتنهای کاور دار برای لباسهای حساس را کاهش بدهید چون تمامی این موارد در محاسبه هزینه ی باربری و هزینه ی کارگر مهم هستند و در کل میزان هزینه ها تاثیر می گذارند.
پس نتیجه می گیریم نمی توانیم یک قیمت واحد برای هزینه ی اسباب کشی اعلام کنیم چون به موارد مختلفی که در پاراگراف های فوق اشاره کرده ایم مثل مدت زمان، نوع وسیله نقلیه و میزان مسافت و… بستگی داشته است. برای دریافت آخرین نرخ ها باید از اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری استفاده کنید.