هیجان رفتینگ در رودخانه مائو تانگ در تایلند

هیجان رفتینگ در رودخانه مائو تانگ در تایلند
اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ  Mae Taeng

در کشور تایلند و در نزدیکی مرز برمه، رودخانه ای بسیار زیبا وجود دارد که اسم ان مائو تانگ است که در استان چیانگ مای قرار دارد.
این رود خانه علاوه برتمام زیبایی ها و جاذبه هایی که دارد یک مکان بسیار مناسب برای قایقرانی بر روی موج های سفید هم است. در این رود خانه شما می توانید تعداد زیادی فیل را که در حال حمام کردن و بازی هستند را تماشا کنید زیرا که این رودخانه برای فیل ها مثل یک حمام بزرگ است که مشغول بازی می شوند. جمعیت این ناحیه به حدود ۴۵۴۸ تن می رسد در ناحیه مائو تانگ که در منطقه تامبون قرار دارد شامل ۸ روستا است. درباره استان چیانگ مای گفتیم که در کشور تایلند قرار دارد. یکی از زیبایی های خاص چیانگ مای رودخانه های زیبای است که در چیانگ مای وجود دارد که رودخانه زیبای مائو تانگ یکی از آن ها است.

لذت و هیجان در رودخانه مائو تانگ

یکی از لذت بخش ترین مناظر زیبای مائو تانگ دیدن تپه های اطراف رودخانه مائو تانگ است که برای بیننده ها بسیار لذت بخش است و گشت وگذار در آن آرامش خاصی به انسان می دهد چشم انداز زیبای رودخانه از دیگر جاذبه های آن است.
رفتن به رودخانه مائو تانگ و گشت و گذار در رود خانه برای بیشتر گردشگران بالاترین لذت سفر را به همراه دارد. بهترین تفریح در این رودخانه قایق سواری است که لذت بسیاری را برای افراد دارد و رفتن به داخل رودخانه با قایق هایی که هر کدام برای ۴ الی ۵ تن جا دارد و به این ترتیب می شود یک سفر گروهی و یک تفریح لذت بخش را با همراهان و یا دوستان جدید تجربه کرد. باید در نظر داشته باشید که وجود یک راهنما در این سفر گروهی لازم است برای همین معمولا هر گروهی یک راهنمای سفر را دارد.
قایق سواری بر روی موج های خروشان رود خانه لذت خیلی دلچسبی را دارد و هیجان بالایی را برای فرد به وجود می آورد.
بیشتر افراد عکس های بسیار زیبایی را در حین قایق سواری ثبت می کنند و خاطره های زیبایی را می سازند.

جاذبه های رودخانه مائو تانگ

درباره وسعت رودخانه مائو تانگ باید بگوییم که این رودخانه حدود ۱۳۵ کیلومتر طول دارد و این رودخانه با وسعت بسیار مناسبی که دارد برای انجام قایقرانی بهترین و مناسب ترین رودخانه در این جزیره است. هیجان قایق سواری در این رودخانه به خاطر موج های زیاد آب است که باعث می شود تا یک قایق سواری مهیج را تجربه کرد. آب رودخانه مائو تانگ بسیار زلال، شفاف و روشن است و این باعث زیبایی بیش از اندازه این رودخانه می شود. فشار و میزان آب در این رودخانه بسیار زیاد است اما در فصل تابستان از میزان آب رودخانه کم می شود. نکته ی دیگری که باعث جذابیت این رود خانه شده است وجود جنگل های بسیار انبوه و متنوع که از درختان گوناگون پر شده است که در دو طرف رودخانه دیده می شود و برای گردشگران باعث جذابیت زیادی می شود. وجود انواع گیاهان و گونه های مختلف پرندگان در آن جا باعث شده تا گردشگران در حین قایق سواری بسیاری از این گونه ها را ببینند.
سطح رودخانه پر است از وجود سنگ های بزرگ و کوچک که در مسیر آب قرار دارند همچنین جزایر کوچکی هم وجود دارد. در این منطقه یک پارک ملی هم وجود دارد.
در این منطقه به جز قایق سواری بر روی موج های سفید رودخانه فیل سواری ، حمام کردن فیل ها ، خوردن میوه های مختلف جنگلی، دیدن قبیله ها و آشنایی با فرهنگ قبیله ای آن ها از دیگر جاذبه های زیاد دیگری است که در این جا وجود دارد و سیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود می کشد

مطالعه کنید :  خیابان استقلال استانبول ( Istanbul Independence Street )

بهترین زمان قایق رانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

معمولا گردشگرانی که به این منطقه رفته اند همه ی آن ها بر این اتفاق نظر داشتند که ماه های جولای تا اوت بهترین زمان برای قایقرانی در رودخانه مائو تانگ است ؛ که این زمان در طول کل سال برای انجام گردش و قایق رانی بسیار مناسب تر از سایر ماه ها و زمان ها است. امنیت سفر به این رودخانه معمولا در ماه ژوئن بالا است چون که بیشتر بازدید کنندگان می توانند با هر کیفیتی که خودشان در نظر دارند با استفاده از تور هایی که برای این منطقه در نظر گرفته شده به این منطقه سفر کنند.
درست است که در ماه های جولای – اوت بهترین زمان برای سفر به این رودخانه برای قایق سواری پرهیجان است اما به علت وجود سرعت زیاد جریان در سطح رودخانه افراد باید بسیار مراقب باشند و حتما از یک راهنما برای سفر خودشان استفاده کنند. از ان جایی که همه چیز تحت کنترل است تیم های نجات در این رودخانه وجود دارند و هر لحظه مراقب گردشگران هستند نکته مهم این که گردشگران باید خودشان هم مراقب باشند.
از آن جایی که خطر بالا آمدن آب در ماه سپتامبر بسیار زیاد است و این می تواند برای رفتینگ هم تاثیر گذار باشد و امکان خطر برای فرد وجود دارد بنابراین توصیه می شود که باید بیشتر مراقب بود و گردشگرانی که قصد این کار را دارند باید حتما تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند زیرا در غیر این صورت ممکن است که مشکلات بسیار جدی برای این افراد به وجود بیاید. عمل کرد تیم امداد و نجات در این زمان بسیار مهم است.
معمولا ریسک قایق سواری در ماه اکتبر تا دسامبر به خاطر جریان آب و خطرات آن بسیار بالا است و نباید این ریسک را انجام داد چون که شدت و سرعت آب بسیار بالا است و کمی خطر ساز است. بازدید از این رودخانه زیبا در ماه های ژانویه تا مارس برای گردشگرانی که برای دیدن این منطقه می آیند بسیار می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد زیرا که گردشگران می توانند به راحتی با خانواده، فرزندان و دوستانشان گردش ماجراجویانه ای را داشته باشند.
از آن جایی که آب این رود خانه بسیار سرد است بهتر است که افرادی که تجربه شنا ندارند به تنهایی وارد آب نشوند چون علاوه بر سرد بودن آب رودخانه خطرات دیگری هم ممکن است برای شان به وجود بیاید؛ بنابراین برای سرگرمی گردشگران می توانند با سوار شدن در کروز و گردش در رودخانه به تفریح بپردازند. مناسب ترین ماه ها برای قایق رانی در ماه های آوریل و می است که بسیاری از افراد با تایر هم می توانند وارد رودخانه شود زیرا که ارائه دهندگان خدمات تایر در آنجا حضور دارند و به گردشگران خدمات ارائه می دهند.

مطالعه کنید :  پارکی با آبشارهای هفت طبقه در تایلند پارک ملی اراوان | Erawan National Park در کشور تایلند

وسایل مورد نیاز برای قایق رانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ Mae Taeng

* کفش مناسب آب، بهتر است تا کفش مورد نظر صندل باشد.
* لباس آستین بلند مناسب برای شنا ترجیحا آستین بلند بهتر است.
* همراه داشتن لباس اضافه که اگر احتمالا لباس قبلی خیس شد بتوانید آن را عوض کنید.
* برای جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده از کرم ضد افتاب
* کلاه سایه بان برای اینکه چشمان تان اذیت نشود و پوست تان افتاب سوز نشود.
* برای ثبت لحظه های هیجان انگیز همراه داشتن دوربین ضد آب
* حوله
* اگر از عینک طبی یا آفتابی استفاده می کنید کش یا بند به همراه داشته باشید.

مکان استراحت و خوراک بعد از قایق رانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ  Mae Taeng

هتل هایی که در این مکان وجود دارد برای استراحت می توانند بهترین مکان برای گردشگرانی که به این منطقه می آیند باشند گردش گران بدون هیچ نگرانی می توانند در هتل های این منطقه اقامت کنند. شما بدون اینکه نگران مشکل زبان باشید زیرا راهنما وجود دارد و کمک زیادی می کنند می توانید اتاق های هتل را رزرو کنید اتاق ها از یک تا سه تخته موجود است.
شما می توانید ناهار تان را در رستوران های مسیر رود خانه و یا هم در هتل محل اقامت میل کنید در مسیر رودخانه رستوران های بسیاری با غذاهای محلی و مخصوص وجود دارد. می توانید با مراجعه به این رستوران ها غذاهای خیلی خوشمزه ای را میل کنید.

مسیرهای دسترسی برای قایق رانی و اوج هیجان در رودخانه مائو تانگ  Mae Taeng

مطالعه کنید :  تور چین China tour

برای اینکه بتوانید به مائو تانگ بروید ابتدا باید به کشور تایلند سفر کرد تا به این منطقه رفت. از آن جایی که وسایل حمل و نقل وجود دارد برای همین در این منطقه حمل و نقل بسیار راحت است.
گردشگران برای اینکه یک سفر و روز به یاد ماندنی و هیجان انگیز را داشته باشند می توانند با این امکانات که فراهم شده است یک سفر خوب را فراهم می کند امکانات مورد نیاز برای سفر به این رودخانه عبارتند از صرف ناهار در انواع طعم ها و مزه های متنوع ، تجهیزات مختلف ، وسایل حمل و نقل راحت و راهنمای حرفه ای مسلط به زبان انگلیسی

امکاناتی که برای گردشگران در این منطقه در نظر گرفته می شود شامل موارد زیر است در نظر داشته باشید که برای تمام جاذبه ها و تفریحات ورودی دریافت می شود

* وانت هتل
* انواع وسیله نقلیه با تهویه مطبوع
* تجهیزات قایقرانی و ایمنی
* راهنمای حرفه ای و خوش مشرب
* ناهار خوش طعم
* آب بطری نوشیدنی
* انواع غذاها و نوشیدنی های خوشمزه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید