چگونه می توانیم محل جدید را رنگ آمیزی کنیم؟

چگونه می توانیم محل جدید را رنگ آمیزی کنیم ؟
حتما شما هم دوست دارید پیش از اینکه به خانه ی جدیدتان بروید، کمی تغییر و تحول در آن ایجاد کنید مثلا به این فکر هستید که آن را رنگ آمیزی کنید تا بعد از ورود شما همه چیز کاملا نو باشد. دلایل مختلفی برای رنگ امیزی وجود دارد مثلا ایجاد تغییر و تحول، قدیمی بودن رنگ خانه و….
اگر شما هم قصد دارید خانه تان را رنگ آمیزی کنید باید پیش از آن نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره شده است:
۱)انتخاب رنگ های متنوع جدید
اولین کاری که باید انجام بدهید انتخاب رنگ های متنوع و جدید است. شما باید در انتخاب رنگ کمی متجدد باشید و اجازه ندهید همیشه حس درونی شما به سراغ رنگهای مثل کرم و سفید برود . می توانید از رنگهای جدید و متضاد سرد یا گرم استفاده کنید تا محیط اتاق شما از یکنواختی بیرون بیاید و تنوع در آن ایجاد شود.
در صورتی که پیش از رنگ آمیزی بودجه ی را برای آن تعیین نکرده اید می توانید در صورت پسند نکردن رنگ، یک رنگ دیگر روی آن بزنید.
اما توصیه ما این است که حتما در انتخاب رنگ با دیگر اعضای خانواده مشورت کنید و در نهایت بهترین رنگ را انتخاب کنید تا مجبور نباشید پس از تکمیل دوباره رنگ دیگری را انتخاب نمایید.
۲)نمونه و طراحی
در صورتی که برای شما مقدور است یک طراحی کلی از کارتان را روی کاغذ ترسیم کنید و رنگ کنید تا تجسم ذهنی برای شما ساده تر گردد. می توانید نمونه های کوچکی از رنگ های را که انتخاب کرده اید تهیه نموده تا دقیقا به نتیجه ی پایانی نزدیک شوید.
در چنین شرایطی حتی اگر رنگی را پسند نکردید می توانید از لیست رنگهای انتخاب حذف نمایید.
۳)به مراحل پیش از رنگ آمیزی بسیار دقت کنید
پیش از اینکه رنگ آمیزی را شروع کنید باید یک زیر سازی اساسی را انجام بدهید که البته به نوع رنگ مثل پلاستیک، روغنی، نیمه پلاستیک و… بستگی داشته است. شما باید درصد زیادی از پروژه رنگ آمیزی را به زیرسازی اختصاص بدهید چون به عنوان اسکلت کار به شمار می رود و زیرساخت کارشماست.
اگر دیوار ترک داشته یا ریختگی گچ دارد باید آن را خالی کنید و بتونه کاری را بلد باشید و دیوار را صاف نمایید. اگر دیوار شما دارای گردوغبار یا خاک است باید کاملا تمیز کرده و سپس رنگ آمیزی را شروع کنید. این نکات بسیار مهم و ضروری هستند پس به آن ها توجه ویژه ی داشته باشید.
۴)مقدار رنگ را پیش بینی نمایید
برای اینکه میزان رنگ مورد نظرتان را خریداری کنید باید مساحت دیواری را که می خواهید رنگ کنید بدست آورده و به فروشنده نشان دهید تا او بتواند میزان نیاز شما را از رنگ مشخص کرده و به شما تحویل بدهد.
اگر دیوارهای شما بتونه کاری نیاز دارند باید رنگ بیشتری را خریداری نمایید تا بتوانید ۲ لایه رنگ امیزی را به خوبی انجام بدهید. همچنین دقت کنید که مقداری از رنگ باید در منزل شما باقی بماند تا اگر در زمان اسباب کشی یا چیدمان دیوار دچار آسیب شد شما بتوانید با رنگی که دارید آن را اصلاح کنید.
فراموش نکنید که در زمان اسباب کشی حتما به کارگران بگویید که رنگ دیوارها حساس است پس مراقبت کاملی داشته باشند تا در آن زمان اتفاق ناخوشایندی رخ ندهد. استفاده از باربری  با کارگران ماهر و با تجربه می تواند در این امر کمک فراوانی به شما داشته باشد.
۵)سمباده بکشید
می توان اینگونه گفت که سمباده کشیدن یکی از اصلی ترین مراحل زیرسازی است. حتما به دقت دیوار را سمباده کشی کنید تا مانع سرخوردن رنگ شوید و دیوارها نمای نرم تر و بهتری داشته باشند.
۶)استفاده از غلطک یا برس و قلمو
اگر قصد دارید نتیجه ی بهتری را بدست بیاورید از غلطک استفاده کنید تا مانع سرخوردگی رنگ شوید. پیش از اینکه کار را شروع کنید الیاف قلمو و غلطک را تهیه کنید تا در زمان رنگ آمیزی کنده نشود و روی دیوار نچسبد.
۷)درست کردن رنگ در یک مرحله
پیش از اینکه ترکیب رنگ را اماده کنید کمی بیشتر از نیازتان را اماده کنید چون اگر بخواهید در چند مرحله این کار را انجام بدهید ممکن است هر بار درصد رنگ با یکدیگر تفاوت های داشته باشد و پس از اینکه رنگ خشک شد ، زیبایی اصلی را نداشته باشد.

مطالعه کنید :  نکات جالب و کاربردی در اسباب کشی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید