کمپینگ و پیاده روی در دوی پوی ، روستایی در چیانگ مای تایلند

0
35

کمپینگ و پیاده روی در دوی پوی ، روستایی در چیانگ مای تایلند
پیاده روی و کمپینگ در دوی پوی  Doi Pui

یکی دیگر از شهرهای کشور تایلند که جاذبه های گردشگری زیادی دارد. شهر چیانگ مای است طبیعت زیبا و پیشینه غنی تاریخی، این شهر باعث شده است تا این شهر مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران قرار بگیرد. چیانگ مای درست در هفتصد کیلومتری بانکوک و نزدیک به رودخانه پینگ است.
دوی پوی یکی از روستاهای اطراف این شهر تاریخی است که این روستا در واقع یک مکان مناسب و عالی برای کمپینگ و گشت و گذار در ان جا است. با ما همراه باشید تا امروز شما را به این نقطه ی زیبا آشنا کنیم و شما با پیاده روی و کمپینگ در دوی پوی Doi Pui آشنا شوید تا اگر زمانی شما قصد رفتن به این دهکده ی زیبا را داشتید از شرایط آب و هوایی و دیگر ویژگی های آن اطلاعات کاملی را داشته باشید تا سفر خوبی را تجربه کنید.

آب و هوای دوی پوی ، دهکده ای برای استراحت

درباره آب و هوای این منطقه باید بگوییم که دوی پوی دارای آب و هوایی معتدل و در گاهی از اوقات هم دارای هوایی بارانی است و از آن جایی که دوی پوی در یک نقطه کوهستانی واقع شده است برای همین که در طول سال و در بیشتر زمان ها این روستا هوای نسبتا خنک و مطبوعی را دارد.
درباره بهترین زمان سفر به این روستا باید بگوییم که مناسب ترین موقع برای سفر به شهر چیانگ مای و روستای زیبای دوی پوی ماه های دسامبر تا مارس است، زیرا که در ماه های دسامبر و مارس دل انگیز ترین هوا در این منطقه برای گردش مسافران وجود دارد و در واقع این زمان مناسب ترین زمان برای سفر به این روستا بیشتر از هر زمان دیگری است؛ اما از آن جایی که تابستان در این شهر بسیار هوا گرم می شود برای همین این فصل از سال جای مناسبی برای خوش گذراندن نیست.
با ما همراه باشید تا در ادامه از ویژگی های روستای دوی پوی و مردم آن و همچنین پیاده روی و کمپینگ در دوی پوی Doi Pui اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

جاذبه های روستای قبیله ای دوی پوی

محبوبیت این روستا بیشتر به خاطر وجود جاذبه هایی است که در ان وجود دارد و در واقع این روستا با جاذبه های توریستی مهمی که دارد تبدیل به یک منطقه قابل توجه گردشگران شده است. این روستا برای همه افرادی که علاقه بسیاری به طبیعت بکر و مناظر شگفت انگیز دارند بهترین مکان است و اما به جز جاذبه های طبیعی که بسیار هم مورد علاقه دوستداران طبیعت و توریست قرار دارد، در این روستا سبک زندگی و پوشش مردمش از آنجایی که یک روستای قبیله ای است بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. مهم ترین عواملی که باعث شده تا تعداد گردشگران روز به روز افزایش پیدا کند اشاره به این مورد است که روستاییانی که در این روستا زندگی می کنند لباس های سنتی بسیار خاصی را می پوشند امرار معاش آن ها از طریق فروش صنایع دستی سنتی خاصی است که خودشان آن ها را تولید می کنند زندگی ان ها بسیار ساده و قدیمی است آن ها در خانه های سنتی خاص خود زندگی می کنند. همه ی این ها باعث شده است تا این دهکده برای گردشگران بسیار جذاب باشد و بسیاری از مسافران تایلند در سفر به تایلند به این دهکده سفر کنند.
درباره جاذبه های این دهکده باید بگوییم که این جاذبه های طبیعی تنها بخشی از دیدنی های این منطقه است، بلکه وجود آبشارهای زیبا و اماکن تاریخی و دیدنی دیگر مثل موزه می تواند این سفر تفریحی را برای گردشگرانی که برای بازدید به این روستا سفر می کنند جذاب تر کند.

موزه این روستا که برای گردشگران بازدید از ان بسیار جالب است و در واقع مکان کوچکی که در این دهکده به عنوان موزه مورد استفاده است که به نوعی چیزهای جالبی از آداب و رسوم و فرهنگ مردم این منطقه نمایش داده می شود.
باغ گل و گیاه که از معروف ترین باغ ها است و در این روستا بر روی یک تپه یک باغ فوق العاده جذاب قرار دارد که دارای انواع گل های زیبایی است. انواع صنایع دستی و محصولات مردم قبیله ساکن این روستا را می توان در مسیر پیاده روی در روستا به راحتی مشاهده کرد.

محصولات و صنایع دستی دوی پوی

از آن جایی که مهم ترین محصولات این دهکده صنایع دستی آن است و برای همین در این روستا فروشگاه های بسیاری وجود دارد که در این فروش گاه ها صنایع دستی و محصولات هنری مردم این روستا به فروش می رسند و بیشتر گردشگران از این محصولات به عنوان سوغاتی خرید داری می کنند. مهم ترین محصولات این فروشگاه ها عبارتند از: نقره، منسوجات، سنگ های قیمتی، انواع پارچه های رنگارنگ و خوش طرح و نقش، همچنین میوه های فصل بهاری که میوه های محلی این منطقه محسوب می شوند، گل های زمستانی و دیگر چیزهای مهم دیگری که در این روستا وجود دارد و می توان از ان استفاده کرد.

شیوه ی زندگی مردم روستای دوی پوی

پیشنهاد می کنیم که در سفر به تایلند و هنگامی که برای پیاده روی و کمپینگ در دوی پوی Doi Pui به این روستا سفر می کنید حتما با مردم مهربان ان جا آن هم آشنا شوید. در این مطلب ما برای شما درباره شیوه زندگی این افراد اطلاعاتی را بیان می کنیم.
شیوه زندگی مردم این روستا نسبت به سال های خیلی قبل تغییرات زیادی را نداشته است، بیشتر روستاییان به همان شیوه سال های قبل لباس می پوشند ان ها در طول جشنواره های مهمی که در آن جا برگزار می شود، برای شرکت در مراسم از لباس های سنتی رنگارنگ که از سال های گذشته دارند و بسیار قدیمی و با ارزش است به تن می کنند و در این مراسم ها شرکت می کنند. شاید برای تان جالب باشد تا بدانید که ان ها و سخت به حفظ فرهنگ سنتی خود پایبند هستند. کودکان آن هم درست با همین فرهنگ و سنن رشد می کنند و در کنار بزرگترهای خود و به طور سنتی به زندگی خود ادامه می دهند.

مسیر دسترسی به دهکده ی دوی پوی

از ان جایی که این دهکده سنتی با فرهنگ قبیله ای خاص خود هر ساله پذیرای بسیاری از گردشگران است، برای رفتن به این دهکده اول باید به کشور زیبا و پر جاذبه تایلند سفر کرد و سپس از تایلند به شهر تاریخی چیانگ مای و از آن جا با اتومبیل یا وسایل نقلیه ی دیگری به روستای دوی پوی باید رفت. درباره مسیر جاده ای این روستا باید بگوییم که این مسیر بسیار زیبا و پر از مناظر خاص است.
در طول مسیر مناظر زیبایی را می توان دید وجود آبشارهایی در این مسیر بر جذابیت و زیبایی آن بسیار افزوده و این مسیر را برای گردشگران دیدنی تر و شگفت انگیز تر کرده است. بسیاری از گردشگران علاوه بر سایر وسایل نقلیه می توانند با موتورسیکلت یا ماشین به راحتی برای پیاده روی و کمپینگ در دوی پوی Doi Pui بروند ؛ زیرا که برای رفتن به روستا اجاره موتور و دوچرخه هم امکان پذیر است. از ان جایی که با موتور سیکلت می توان به تنهایی سفر کرد پس فقط برای سفر انفرادی مناسب است و افرادی که به صورت گروهی یا خانوادگی می خواهند به این نقطه سفر کنند می توانند اتومبیل اجاره کنند.

پوشش جانوری و گیاهی دوی پوی

درباره حیواناتی که در این منطقه روستایی وجود دارد می توان به وجود گراز وحشی، ماکائو و دیگر پستانداران کوچک اشاره داشت نکته قابل توجه درباره این روستا این است که در دوی پوی بیش از ۳۰۰ گونه از پرندگان وجود دارد که از جمله این پرندگان می توان به عقاب، طوطی و… اشاره کرد ؛ و از ان جایی که این منطقه پوشش گیاهی متنوعی را دارد انواع مختلف گل ها و میوه های محلی در این روستا یافت می شود.
به غیر از دوی پوی روستاهای دیگری هم در نزدیکی این دهکده قرار دارند که این روستا ها هم برای دیدن و گردش کردن بسیار جذابیت دارد. از ان جایی که در این روستاها هم حوادث تاریخی زیادی رخ داده و مثل دوی پوی گذشته آن ها درگیر کشت تریاک بوده اند. گردش گرانی برای بازدید به این روستا ها مراجعه می کنند ؛ و درباره این روستا ها می توان گفت که از دیگر دیدنی ها و جاذبه های دوی پوی که گشت و گذار در آن لذت بخش است و می شود در آن جا ساعت ها زمان را به خوشی گذراند و یک سفر خوب و خاطره انگیز برای خود بوجود آورد. وجود تپه های زیبا و جنگل هایی که تمام ان جا با درختان انبوه و بلند ، پوشیده شده است. وجود بناها و اماکن تاریخی که در دوی پوی وجود دارد هر کدام به تنهایی خودش جذابیت زیادی دارد.
از دیگر جذابیت های دوی پوی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
* کوه دوی پوی
* جنگل های انبوه نزدیک دوی پوی
* پارک ملی دوی پوی
* باغ وحش دوی پوی
* پیاده در دوی پوی
* وجود مناطق حفاظت شده دوی پوی
* آبشارهای زیبای دوی پوی
* بناها و ساختمان های تاریخی دوی پوی
* وجود بناهای سلطنتی دوی پوی