مرکز و کلینیک کاشت مو طبیعی با روشهای نوین

ثبت ستاره !
سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو

سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو

سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو : بسیاری از افراد زمانی که برای ترمیم مو به ما مراجعه می نمایند سوالاتی مشابه سوالات زیر را مطرح می نمایند، اگر سوالات ذکر شده در زیر این متن سوالات شما نیز می باشند. جراحی ترمیم مو چگونه است؟ در پروسه جراحی ترمیم مو ، پزشک متخصص فولیکول […]

مطالعه کنید :  چرا موها پس از زایمان می ریزد؟
کاشت موی اصلاح شده

کاشت موی اصلاح شده

کاشت موی اصلاح شده , ایجاد بهترین نتایج از لحاظ حجم مو و طبیعی به نظر رسیدن تنها در یک جلسه جراحی : استفاده از روشی به نام کاشت موی Pluggy در گذشته بسیار رایج بود که در آن موهای کاشته شده چندان طبیعی به نظر نمی رسیدند و نتایج آن شبیه به موهای عروسک […]

مطالعه کنید :  درمان ریزش مو در مردان
چگونه کاشت مو انجام دهیم؟

چگونه کاشت مو انجام دهیم؟

چگونه کاشت مو انجام دهیم ؟ :  کاشت مو از یک دهه پیش تا کنون تکامل چشم گیری یافته است و اگر به درستی انجام شود می تواند یک عمل سرپایی ساده باشد که نتایج طبیعی و دائمی ایجاد می نماید. انتخاب صحیح روش کاشت و ترمیم مو و همچنین جراح ترمیم مو کاری بسیارحساس […]

مطالعه کنید :  سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو
آیا کاشت مو برای شما مناسب است

آیا کاشت مو برای شما مناسب است ؟

آیا کاشت مو برای شما مناسب است ؟ : بسیاری افراد سوال می کنند که چه کسانی می توانند ازروش های جراحی برای کاشت موهای خود استفاده نمایند؟! در پاسخ به این سوال باید گفت که بیشتر مردانی که مبتلا به کم مویی متمرکز یا طاسی در یک منطقه خاص از سر هستند می توانند از […]

مطالعه کنید :  آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد
نتایج جراحی کاشت مو

نتایج جراحی کاشت مو

نتایج حاصل از جراحی کاشت مو می تواند عالی باشد اگر و فقط اگر این کار به درستی انجام شود : امروزه اگر یک پزشک کاشت مو پیشرو که با دقت و هنرمندی بسیاری جراحی را اجرا می کند انتخاب کنید می توانید به نتیجه ای طبیعی که مادام العمر باقی می ماند دست یابید. […]

مطالعه کنید :  تقویت مو با عسل
توقف ریزش مو در مردان

درمان ریزش مو در مردان

توقف و درمان ریزش مو در مردان با بکارگیری روش های درمانی صحیح می تواند متوقف گردد : ریزش مو برای مردان یک مساله بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده است و اغلب افراد زمانی که دچار ریزش مو می شوند و کاهش روز افزون موهای خود را نظاره گر هستند دچار نوعی حس افسردگی می […]

مطالعه کنید :  تقویت مو با عسل
مطالعه کنید :  آیا می توان از کرم مو بر در دوران بارداری استفاده کرد

مرکز و کلینیک کاشت مو طبیعی با روشهای نوین : کاشت مو یا پیوند مو در واقع انتقال موها از اطراف سر یا سایر نقاط بدن به قسمت‌های طاس می‌باشد. این پروسه دارای دو مرحله اصلی برداشت موها از بانک مو و کاشت موها در قسمت طاس و کم مو می‌باشد. به طور کلی هرچقدر تعداد موهای فرد در قسمت بانک مو بیشتر بوده و این موها ضخامت بیشتری داشته باشد اصطلاحا بانک موی فرد قوی تر بوده و نتیجه حاصل از کاشت مو بهتر خواهد بود. همچنین هر چقدر سطح گیرنده و وسعت طاسی فرد کمتر باشد نتیجه حاصل از کاشت مو بهتر خواهد بود.

کاشت مو

کاشت مو

كاشت مو به روش FUT

در این روش موها به روش جراحی به صورت یک نوار پوستی( Strip ) از اطراف سر برداشته شده و سپس پوست این ناحیه بخیه می‌شود این نوار پوستی در زیر میکروسکوپ به صورت واحدهای مویی جدا از هم یا گرافت درآمده و سپس این گرافت‌ها در سطح طاس کاشته می‌شوند.

در این روش امکان برداشت حجم زیادی از گرافت‌ها وجود دارد.

در روش FUTافرادی که دارای خاصیت کشسانی پوستی بالا می‌باشند و در اصطلاح پوست‌های شلی دارند امکان برداشت موهای بیشتری وجود دارد.

همچنین روش جراحی یا FUT دارای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی می‌باشد و برای همه افراد توصیه نمی‌شود.

کاشت مو به روش FIT یا FUT

در این روش موها به صورت تک تک به وسیله ابزارهای نازک یا ظریفی به نام پانچ از بانک موی افراد برداشته می‌شود و سپس این موها در ناحیه طاس یا گیرنده کاشته می‌شود.

مطالعه کنید :  کاشت موی اصلاح شده

از مزایای روش غیر جراحی کوتاه بودن دوره نقاهت و بخیه نشدن سر می‌باشد.

این روش هم به صورت دستی یا Manualو هم به صورت دستگاهی یا Motorizeقابل انجام می‌باشد روش FIT یا FUE نیز در برخی موارد قابل انجام نبوده و دارای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های می‌باشد به عنوان مثال در افرادی که پخش شدگی ریشه‌های مو در زیر پوست بیش از حد معمول می‌باشد این روش پیشنهاد نمی‌گردد.
برخی از این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کاشت مو با روشFIT(FUE) با استفاده ازیک تست اولیه (fox test) قابل تشخیص می‌باشد.

کاشت مو به روش برداشت از بدن یا BHT

روش BHTبرداشت از سایر قسمت‌های بدن و انتقال آن به سطح طاس گفته می‌شود.

روش برداشت به صورت غیر جراحی یا FIT می‌باشد.

در این روش بیشتر از موهای سینه و کتف استفاده می‌شود .موهای سینه و کتف معمولا نسبت به موهای سر ضعیف تر بوده و حجم موهای قابل برداشت نیز کمتر از موهای سر می‌باشد.

برخی از افراد کاندید مناسبی برای برداشت از بدن بوده و برخی دیگر کاندید مناسبی نمی‌باشند که ارزیابی مناسب و نامناسب بودن توسط برخی شاخص‌ها محاسبه می‌شود.

روش ترکیبی

در واقع برداشت همزمان به روشFIT یا FUE (غیر جراحی) و روش FUT (جراحی) می‌باشد‌.

برداشت همزمان به دو روش جراحی و غیر جراحی یا کاشت موی ترکیبی امکان کاشت موی حداکثری را برای افراد فراهم می‌کند و معمولا در طاسی‌های وسیع از این روش استفاده می‌شود.

روش Sut یا کاشت موی اتوماتیک

کاشت مو به روشSUT در واقع برداشت موها با دستگاه‌های اتوماتیک می‌باشد که اکثر این دستگاه ها دارای مکش یا Suction می‌باشند این روش جدید نبوده و یک روش قدیمی و مردود می‌باشد که ممنوع بودن آن توسط انجمن متخصصین پوست ایران در تاریخ ۱۸/۱۲/۱۳۸۱ اعلام شده است.

مطالعه کنید :  نتایج جراحی کاشت مو

دستگاه های اتوکاتیک کاشت مو دقت و ظریف کاری لازم برای انجام کاشت مو را نداشته و به هیچ عنوان توسط کلینیک‌ها و پزشکان معتبر مو توصیه نمی‌شود زیرا تنها مزیت انجام این روش‌ها کاهش زمان و افزایش سرعت کاشت مو می‌باشد. ولی به دلیل کیفیت پایین گرافت‌های بدست آمده و آسیب دیدن ریشه‌های مو کاشت مو با دستگاه‌های اتوکاتیک منسوخ شده است.

البته برخی دیگر از انواع موتورهای کاشت مو که غیر اتوماتیک بوده و فاقد مکش یا Suction می‌باشد به طور گسترده در روش غیرجراحی یا FIT استفاده می‌شود.

ربات کاشت مو یا ARTAS

یک ربات کاشت مو یاARTAS نیز یکی دیگر ار روش‌های کاشت مو به روش FIT یا FUE که در حال تحقیق و بررسی می‌باشد.

هرچند این ربات از نظر سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفت‌های بسیاری کرده است اما به صورت گسترده عملیاتی و قابل استفاده نبوده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد